Modlitwa Jubileuszowa

modlitwa jubileuszowa 

W święto Świętego Floriana - patrona Archidiecezji Katowickiej, po raz pierwszy wznieśliśmy do Boga Modlitwę Jubileuszową, której tekst jest specjalnie dedykowany naszemu Kościołowi lokalnemu.
Autorem Modlitwy jest wybitny teolog, dogmatyk, poeta, znawca Górnego Śląska - Ksiądz Profesor Jerzy Szymik.

 

Modlitwa z okazji 90-lecia Archidiecezji Katowickiej.

Panie, Twój Kościół jest Ludem Bożym jako Twoje Ciało. Dziękujemy Ci za Nie, jedno i święte, dziękujemy za Twój Kościół, apostolski i powszechny. Jak nas uczyli Ojcowie, liczne Kościoły tworzą jeden Kościół, komunię w Ciele Pańskim. Jak pisali wielcy Papieże, Kościół jest in America, in Asia, in Africa, in Europa. In Polonia.
    Panie, dziękujemy Ci za Kościół na Górnym Śląsku. Historia naszej wiary jest długa i bogata. Prawda i nadzieja zbawienia, znajomość Boga, który jest Miłością i do którego możemy razem z Tobą mówić „Abba, Ojcze”, dotarła do naszej ziemi i do naszych przodków przeszło tysiąc lat temu, z południa i zachodu, z ust i serc głosicieli Twojej Ewangelii. Niech będą błogosławieni, obdarz ich wieczną nagrodą.
    Panie, nasza diecezja, nasz katowicki Kościół ma już prawie wiek – 90 lat. Dziękujemy Ci za jego istnienie, dobro, żywotność, specyfikę.
    Panie, dziękujemy Ci za jego założycieli, za biskupów i księży, za zakonnice i zakonników, za nasze rodziny i młodzież, za dzieci i za cały nasz lud. Za ludzi chorych, biednych, wykluczonych, bezrobotnych, bezdomnych, jakkolwiek cierpiących – dziękujemy szczególnie. Ci są naszym najdroższym skarbem. Dziękujemy Ci za powołania i kościoły, za parafie i sanktuaria, za dzieła miłosierdzia i diecezjalne media, za seminarium duchowne i wydział teologiczny. Dziękujemy Ci za każdy krzyż nam dany, za wszelkie jego postaci, dzięki którym możemy współcierpieć dla naszego Kościoła z Tobą i z całym Kościołem. I służyć Tobie w zbawianiu świata.
    Panie, dziękujemy ci za naszych świętych i błogosławionych, znanych i nieznanych. Prosimy Cię za każdą i każdego z nas, grzesznych - idź za nami do zbawczego skutku, jak za setną owcą. Dziękujemy Ci za wszelkie zbawcze owoce tych dziewięćdziesięciu lat.
    Panie, posyłaj naszemu Kościołowi Pocieszyciela, Ducha Prawdy. Niech nam przypomina wszystko, co nam powiedziałeś. Prosimy, by nasz Kościół był najgłębiej Twój, by obfitował w dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne,  byśmy byli Ci wierni, by nam nigdy nie brakło wiary, nadziei i miłości. By nasze rodziny były święte, sakramentalne, trwałe i dzietne. Prosimy przez wstawiennictwo naszych świętych patronów, Jacka, Barbary i Floriana, za przyczyną Pani Piekarskiej, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, Tej, która w ciągu tych dziewięćdziesięciu lat niełatwych dziejów, zmiennych, bo zarazem wspaniałych i burzliwych, pomagała je zmieniać w historię naszego zbawienia i była dla nas zawsze Causa nostrae laetitiae – Przyczyną Naszej Radości.
    Matko nasza, która pierwsza byłaś Kościołem, posłuszna i pokorna Służebnico Pana, do której Jego Anioł skierował pierwsze słowo naszego zbawienia: bądź pozdrowiona, pełna łaski; zdrowaś Maryjo, raduj się. Pomnij, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka. Bądź Przyczyną Radości z Boga dla naszego Kościoła na przyszłe lata życia i modlitwy, krzyża i świętości.
    Amen.

ks. Jerzy Szymik
Katowice, 30 kwietnia 2015 r.


Zachęcamy wszystkich Diecezjan oraz przyjaciół Ziemi Śląskiej do odmawiania Modlitwy na 90-lecie Archidiecezji Katowickiej.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7a
Telefon Telefon dyżurny: 601 142 880
Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailkatowicka.pl
Jesteś tutaj: Home KATECHIZM Modlitwy Modlitwa Jubileuszowa