Złote Gody Państwa Karkosz

zlote gody

 

Niedzielna suma była okazją do uczczenia dwóch ważnych rocznic. Księża Andrzej i Tomasz koncelebrowali mszę w intencji państwa Jadwigi i Jana Karkoszów, z okazji 50-lecia ich związku małżeńskiego oraz 70. urodzin pani Jadwigi. Wraz z wiernymi, przy wsparciu pieśni wykonywanych przez Chór św. Maksymiliana, modlili się oni w intencji szanownych jubilatów.

Nie mogło też zabraknąć kilku miłych słów i życzeń od Arcybiskupa Diecezji Katowickiej - Wiktora Skworca, który dziękował Małżonkom za ich dotychczasowe życie, za świadectwo, które swoimi czynami przekazywali dzieciom i wnukom.

Ksiądz Proboszcz dodał też od siebie podziękowania za ich opiekę nad kościołem i Parafią. Zawsze potrafili sprostać wyzwaniom i nigdy nie odmawiali wsparcia. Pani Jadwiga od dawna działa w parafialnym Chórze św. Maksymiliana oraz w Zespole Charytatywnym, natomiast pan Jan to nasz "nadworny" strażak, który ciągle dba o bezpieczeństwo pożarowe w kościele. To dzięki niemu wszystkie gaśnice są zawsze zalegalizowane.

Życzymy dostojnym Jubilatom jeszcze wielu lat wspólnego życie w Wierze, Miłości i Nadziei. Łaski zdrowia i sił w pokonywaniu wszelkich przeszkód na drodze życia.
Niechaj Dobry Bóg zawsze czuwa nad Wami a Niepokalana Maryja niech ma w matczynej opiece całą Waszą rodzinę.


 

Ponadto Państwo Karkosz wraz z innymi jubilatami - państwem Renatą i Norbertem Szweda, 22 listopada uczestniczyli w uroczystej gali, w mysłowickim Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie 17 par małżeńskich odebrało z rąk prezydenta miasta Edwarda Lasoka i przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Łukaszka gratulacje z okazji ,,Złotych godów”.

Jubilaci otrzymali pamiątkowe medale, które małżonkom przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polski - Bronisław Komorowski -  za 50 lat wspólnego życia. Pary powitała kierownik USC Ewa Nowakowska – Mazelon, przed którą ponownie złożyli przysięgę małżeńską. Oprócz życzeń i kwiatów, od władz miasta, rodziny i przyjaciół, nie zabrakło symbolicznej lampki szampana.  

Źródło: Telewizja ITVM.pl 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Złote Gody Państwa Karkosz