Szkolna msza św. z medalikami.

janów mysłowice

Dzisiejsza wieczorna eucharystia była wyjątkowa. Zgromadziła przed Ołtarzem dzieci przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej, które przyniosły ze sobą medaliki i różańce do poświęcenia. Swoim "pociechom" dzielnie towarzyszyli ich rodzice.

Różaniec 2013Zanim doszło do poświęcenia, ks. Tomasz, zaprosił dzieci obok tablicy, na której zawisły różańce, wykonane przez naszych małych parafian. Do ich wykonania zastosowano różne materiały, kolory i wymiary. Wszystkie wykonane były z miłością i wiarą, dlatego każdy był jedyny i niepowtarzalny, każdy z nich był najpiękniejszy.
Mogliśmy je podziwiać przez kilka tygodni w naszej świątyni.

 Uwieńczeniem październikowych nabożeństw różańcowych były plakaty z figurą Matki Bożej Różańcowej z Kaplicy Objawień w Fatimie. W tym roku bowiem modliliśmy się za świat – o pokój, wiarę i miłość wśród ludzi.

Na każdym obrazku jest część słów wypowiedzianych przez Maryję podczas objawień w Fatimie, które po 30 dniach utworzyły całość:

Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uprosić pokój dla świata. Módlcie się i ofiarujcie za grzeszników. Mówcie często, zwłaszcza, gdy będziecie ponosić ofiary: „O Jezu, czynię to z miłości do Ciebie i za nawrócenie grzeszników”. Moje Niepokalane Serce będzie Waszą ucieczką i drogą, która zaprowadzi Was do Boga

Dzieci, które wykonały te przepiękne różańce oraz dzielnie zbierały słowa do wyklejanki z uczestnictwa w nabożeństwach, po mszy otrzymały upominki w postaci książeczek do kolorowania oraz wafelki.

W kolejnej części mszy świętej, przyszedł czas na dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. To właśnie one stanęły w centralnym miejscu, tuż przed Ołtarzem, by mogły poświęcić swoje medaliki. Niektóre z nich przyniosły również swoje różańce.

Ksiądz Tomasz z dumą poświęcił medaliki i przy pomocy dzieci odmówił modlitwę wiernych. Gdy wróciły one już do ławek, do swoich rodziców, część z nich od razu zawiesiła medaliki na swoich szyjach.

 

medalik

Medalik - znak opieki i zawierzenia Maryi, znak ochrony przed złem.

Zawieszenie maryjnych medalików przez matki i ojców na piersiach dzieci nie może pozostać pustym znakiem, czystą formalnością. Chrystus bowiem, powołując danego człowieka na rodzica, potrzebuje jego świadectwa żywej wiary wobec dzieci.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Szkolna msza św. z medalikami.