Nabór do harcerstwa

zhr mysłowice

Drodzy Parafianie, Szanowni Rodzice!
Dzięki przychylności księdza Proboszcza, rozpoczynamy w Parafii nabór do drużyn harcerek i harcerzy w ramach Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Harcerstwo to nie tylko przygoda i zabawa, ale także, a może przede wszystkim służba Bogu, Polsce
i drugiemu człowiekowi – to ciężka praca nad samym sobą, na podstawie Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego oraz rozwijanie swoich zainteresowań w oparciu o cały system stopni i sprawności harcerskich.


ZACHĘCAM I ZAPRASZAM w nasze SZEREGI…
…wszystkie dziewczęta i chłopaków, w wieku 10 – 16 lat.

Czym jest ZHR?

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej – to wspólnota przyjaciół -  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności.

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej odwołuje się do tradycji ideowej skautingu i polskiego harcerstwa, chce kontynuować zasady programowe, metodyczne  
i organizacyjne Związku Harcerstwa Polskiego lat 1918-1939 oraz twórczo rozwijać dorobek niezależnych środowisk harcerskich działających po 1945 w ZHP i poza nim.

ZHR używa tradycyjnego hymnu, odznak i symboliki harcerskiej. Lilijka harcerska będąca symbolem ZHR (tradycyjna lilijka przepasana w węźle biało-czerwoną szarfą) została zaprojektowana  w 1989 roku.
ZHR wychowuje w oparciu o wartości chrześcijańskie. Jest organizacją otwartą dla wszystkich osób poszukujących wiary, których postawa osobista jest inspirowana Prawem i Przyrzeczeniem harcerskim, przy czym instruktorki i instruktorzy są chrześcijanami.
ZHR jest niezależny organizacyjnie i ideowo od jakiejkolwiek partii politycznej.

 
zhr mysłowice

D R U Ż Y N A

harcerze zhrCała idea utworzenia grupy harcerzy przy parafii, powstawała i dojrzewała bardzo długo. Łączy się ona z Jubileuszem 25-lecia powstania ZHR-u.
Pragnę, aby moi harcerze kierowali się ideałami, które Andrzej Małkowski rozsiewał na ziemiach polskich pod zaborami, krzewiąc patriotyzm wśród młodych ludzi.
Zrobię wszystko, by byli oni dzielni, zaradni, radośni i chętni do pracy oraz zabawy.
Poprzez zdobywanie kolejnych sprawności i stopni harcerskich będą przyswajać potrzebną wiedzę i pożyteczne umiejętności. Zamierzam nauczyć ich samodzielności, koleżeństwa – BRATERSTWA!

Życie drużyny, w dużej mierze będzie oparte na metodzie puszczańskiej. Chcemy jak najwięcej czasu spędzać w „królestwie przyrody”, w czasie wędrówek, rajdów, biwaków i obozów. Nauczymy się żyć zgodnie z naturą, zwierzętami i roślinami. Poznamy ich wszystkie tajemnice .

R O D Z I C E

harcerki zhrBardzo zależy mi na tym, aby cała przygoda i służba harcerska pokazała Waszym pociechom inny styl życia niż ten, kreowany obecnie na osiedlowych podwórkach czy też w telewizji. Pragnę, aby moja instruktorska służba z dziećmi i młodzieżą przyniosła im wymierne skutki wychowawcze.
Moim cele nie jest tylko ich przechowanie, w czasie sobotnich zbiórek, lecz chcę sprawić, by służba w harcerskim mundurze wyrobiła w nich wiele pozytywnych zasad i ideałów, które pozwolą im być silniejszymi i odważniejszymi w życiu dorosłym.

„Harcerstwo nie wychowuje młodego człowieka wbrew rodzicom,
czy też obok nich ale RAZEM z nimi i przy ich wsparciu.”


Nie wyobrażam sobie wychowywania bez pełnego udziału i współpracy rodziców, dlatego też proszę Państwa o zachęcenie Waszych dzieci do wstąpienia w nasze „szare” i „zielone” szeregi.
Proszę Was również o obdarzenie mnie wstępnym zaufaniem oraz pomoc we wspólnym budowaniu tego wielkiego dzieła, jakim będzie DRUŻYNA!

Obiecuję, że zaufania Państwa nie zawiodę!

K O N T A K T

Jeśli będą Państwo mieli do mnie jakiekolwiek pytania, dotyczące mojej osoby lub organizacji drużyny, pozostawiam namiary kontaktowe do siebie.

TELEFON: +48 664 905 936
E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LICZĘ NA PAŃSTWA POMOC i WSPARCIE!

Pozostaję z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!
phm. Wojciech Godoń HR

harcerze zhr

Komentarze   

wojtek
#1 wojtek 2014-04-23 14:17
na tym harcerstwie jest super fajnie się bawimy i
chodzimy po lesie
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Nabór do harcerstwa