Dzień Wspólnot Parafialnych

JoomGallery is not installed.

 Podsumowanie pracy Wspólnot

Ostatnia sobota czerwca w Parafii, poświęcona była podsumowaniu całorocznej pracy poszczególnych wspólnot parafialnych. Przedstawiciele grup spotkali się o godzinie 10:00 na wspólnej mszy świętej, odprawionej przez księdza Proboszcza - Andrzeja Hnidę, natomiast oprawę muzyczną zapewnił nasz Parafialny Chór św. Maksymiliana oraz organistka - p. Beata.

W tym dniu przypadało również święto Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny. Do tego wspomnienia odniósł się ksiądz Andrzej w swojej homilii, zachęcając wszystkich zgromadzonych, by w swojej pracy i służbie Bogu oraz ludziom pamiętali o Niepokalanej i godnym Jej naśladowaniu.

Tuż po zakończeniu mszy świętej, przedstawiciele każdej ze wspólnot przedstawiali sprawozdanie z rocznej działalności grupy oraz w kilku słowach prezentowali plany na rok przyszły. Można było usłyszeć o wielu dobrych pielgrzymkach, rekolekcjach, dniach skupienia, uroczystościach, koncertach i innych przedsięwzięciach, co jest dowodem na to, że nasze parafialne wspólnoty działają prężnie a ich praca przynosi owoce.

{joomplucat:29 limit=6|columns=3|ordering=random}

Na koniec mszy świętej ks. Proboszcz zaprosił wszystkie wspólnoty na uroczystość wręczenia świec, których ogień ma im towarzyszyć w kolejnym roku pracy i służby.

Ostatnim punktem dnia, był słodki poczęstunek w klubie "U Plebana" oraz grill z kiełbaskami i krupniokami. Pogoda tego dnia była słoneczna i łaskawa, dlatego też nie brakowało okazji do rozmów, wymiany poglądów, opinii i spostrzeżeń o życiu naszej parafii.

Wakacje dla niektórych wspólnot, zwłaszcza dziecięcych i młodzieżowych, to czas odpoczynku i wyjazdów na kolonie, obozy, rekolekcje lub do rodzin. 
Życzymy Wam udanego wypoczynku, wielu przygód i pozytywnych doświadczeń. Jednak w tym wakacyjnym zgiełku nie zapominajcie o Chrystusie i Niepokalanej. Modlitwa jest pokarmem, którego nigdy za wiele i o którym zapominać nie powinniśmy.

 

Ps. Więcej zdjęć można znaleźć w Galerii. Jeśli ktoś z Was posiada jeszcze jakieś zdjęcia, prosimy o przesłanie ich do nas.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Dzień Wspólnot Parafialnych