Popłynęła krew w darze Serca!

JoomGallery is not installed.

 krew

W pierwszą niedzielę lipca, według wcześniejszych zapowiedzi, pod nasz kościół podstawił się tzw. "krwiobus", czyli mobilny punkt poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Celem akcji było wsparcie zasobów kwi w RCKiK, w tak trudnym czasie jakim są wakacje letnie, oraz zachęcenie naszych parafian do zarejestrowania się w Ogólnopolskim Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku. W ramach tej akcji szukaliśmy jeszcze "bliźniaka genetycznego", czyli odpowiedniego dawcy szpiku dla Pana Mariana – ojca księdza wikarego Krzysztofa Gembary.

"Krwiobus" był podstawiony przy kościele w godzinach od 08:00 do 13:30.

Panie pielęgniarki udzielały odpowiedzi na wszelkie pytania i wyjaśniały wszystkie wątpliwości dotyczące honorowego krwiodawstwa oraz udziału w rejestrze dawców szpiku.
Jak podaje nam dzisiaj wydział organizacyjny RCKiK, czasie niedzielnej akcji do oddania krwi zgłosiło się 15 osób, z których 9 otrzymało zgodę pani doktor na pobór krwi. Łącznie oddano 4,05 litra krwi.

Natomiast do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku, zgłosiło się 12 osób.

Wszystkim, którzy zdecydowałi się oddać dar swojego Serca potrzebującym oraz podjęli trud dołączenia do dawców szpiku, w imieniu dyrekcji RCKiK i naszych kapłanów wyrażamy ogromną wdzięczność i uznanie. Wasza postawa jest godna naśladowania i stanowi pozytywny przykład dla wszystkich, którzy dotąd nie zdecydowali się na taką formę pomocy innym ludziom.

{joomplucat:31 limit=6|columns=3|ordering=random}

 

galeria

Komentarze   

darek
#1 darek 2014-07-20 13:17
a ja muszę podzielić się uwagami ,ponieważ bulwersuje mnie tak piękna a nieprawdziwa nuta , tej notatki a mianowicie : ok godz 11.45 pani doktor w ambulansie bardzo się spieszyło i nie w smak było jej siedzieć w tą niedziele tak długo w pracy ( cytat " tak dużo formularzy , a która godzina , tyle ludzi , a ile to my i do której tu będziemy siedzieć" to są słowa pani doktor , która miała tam wielkie "nic "do roboty ( sprawdzić ankietę) na pytanie o zarejestrowanie w bazie dawców szpiku padła odpowiedz ze to tak dużo do wypisywania w ankiecie a jest tak późno, a poza tym i tak nie mamy już próbek - to słowa pani doktor ( czy to znaczy za ambulans wybrał się tylko z 12ankietami i 'próbkami "(zastawami) kpina , pobierali tylko krew , jeżeli ktoś nie dopytał to pozostał w nieświadomości myśląc ze wchodzi w skład banku dawców szpiku został tylko honorowym dawcom krwi a przecież nie o to chodziło w tym przypadku !!!
słowa uznania dla pań pielęgniarek
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Popłynęła krew w darze Serca!