Odpust Parafialny św. Maksymilina

JoomGallery is not installed.

odpust
 
Jak każde tradycja w jedną z sierpniowych niedziel, nasza parafia przeżywa uroczysty Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana. Nie inaczej było też w tym roku.

10 sierpnia, pomimo wakacji oraz sezonu urlopowego, w naszej świątyni zgromadziło się wielu parafian oraz zaproszeni kapłani. Po obu stronach Ołtarza stanęły poczty sztandarowe, które wystawiły: Archikonfraternia Literacka, Związek Górnośląski, Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz Róże Różańcowe. Nie zabrakło również orkiestry górniczej z KWK Mysłowice-Wesoła.
 
Wszystko to, tworzyło podniosłą atmosferę, która towarzyszyła eucharystii od początku do końca, co jeszcze bardziej wzmacniało ducha modlitwy i Odpustu.
{joomplucat:33 limit=3|columns=3|ordering=random}
W koncelebrze z ks. Proboszczem Andrzejem Hnidą uczestniczyli:
Ks. Ernest Grajcke – emerytowany proboszcz parafii Wesoła a obecnie ojciec duchowny kapłanów dekanatu Knurów. Mieszka w parafii św. Mikołaja w Wilczej.
Ks. dr Jan Grzesica – emerytowany proboszcz parafii Radzionków a obecnie sędzia diecezjalny. Mieszka na terenie naszej Parafii.
Obaj Kapłani przeżywają w tym roku 50-lecie swojego kapłaństwa. Zostali wyświęceni 14 czerwca 1964 roku.
 
Sumistą i kaznodzieją odpustowym był – Ks. dr Zbigniew Zieliński, wikariusz parafii w Pszczynie. Wygłosił on homilię, w której przybliżył postać i życie św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz wartości jakie każdy z nas powinien czerpać z Jego przykładu i świętości.
 
Msza św. zakończyła się uroczystą procesją wokół kościoła, po której każdy parafianin mógł oddać cześć św. Maksymilianowi poprzez ucałowanie Jego relikwii.

{joomplucat:33 limit=3|columns=3}

linia

W ciągu roku liturgicznego każda parafia przynajmniej raz przeżywa uroczystość odpustową. W tym dniu w sposób szczególny czci się patrona parafii, czyli są to jakby imieniny parafii.

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.
linia
odpust odpust  odpust
 
Poza murami kościelnymi nie zabrakło również "odpustowych" straganów, na których można było znaleźć wiele słodkości, kolorowych balonów, zabawek i innych upominków. Każdy mógł tam znaleźć coś  drobnego dla siebie.
 
galeria

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Odpust Parafialny św. Maksymilina