Mało znane sanktuaria

sanktuarium

2 października br. zorganizowana została parafialna pielgrzymka do mniej znanych sanktuariów w naszym województwie. Autokar pełen pielgrzymów wraz z ks. proboszczem Andrzejem Hnidą i ks. wikarym Tomaszem Żołną wyruszył o godz. 08:00 rano.
Zanim pielgrzymi dotarli do Matki Boskiej Leśniowskiej, najpierw zwiedzili pałac Raczyńskich i dworek Zygmunta Krasińskiego oraz Złoty Potok.
Warto zapoznać się z historią tego ciekawego miejsca na Jurze krakowsko-Częstochowskiej.

Pierwszym sanktuarium, które odwiedzili pielgrzymi było Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej, gdzie w głównym ołtarzu umieszczona jest 70-centymetrowa lipowa figurka Najświętszej Maryi Panny pochodząca z XIV wieku. Pierwotnie figurka ta znajdowała się w drewnianej kaplicy obok źródła, jednak wzrost kultu przyczynił się do przeniesienia Jej do kościoła.
Uczestnicy pielgrzymki odmówili w kościele różaniec, zaopatrzyli się w wodę z cudownego źródełka, a także nabyli produkty Leśniowskie.

Więcej o Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej przeczytacie na stronie:
http://www.lesniow.pl/

linia

Kolejnym punktem na trasie pielgrzymki odwiedzili Koziegłówki, w których zwiedzili piękny kościół pw. św. Antoniego z Padwy z cudownym obrazem św. Antoniego z XVI wieku, a który został przywieziony w Rzymu do Koziegłówek w wieku XVII przez miejscowego rodaka. Obraz umieszczony jest w przepięknym ołtarzu z czarnego marmuru.

Uczestników pielgrzymki powitał ks. proboszcz Kazimierz Świerdza, który z wielką pasją i zaangażowaniem opowiedział o historii parafii.

Więcej o parafii w Koziegłówkach przeczytacie na stronie:
http://kozieglowki.parafialnastrona.pl/

linia
 
Ostatnim punktem pielgrzymki były Mzyki, a właściwie kościół pw. św. Jana Marii Vianney, patrona proboszczów. Podobnie jak w Koziegłówkach pielgrzymów serdecznie przywitał proboszcz parafii, ks. Tomasz Nowak, który szczegółowo opowiedział o historii swojego  kościoła. Następnie odprawiona została msza św. Była też możliwość zwiedzenia muzeum poświęconemu świętemu oraz uczczenia Jego relikwii. Przed odjazdem pielgrzymi zostali poczęstowani „kartoflami św. Jana” przez miejscowych parafian.

Serdeczne „Bóg Zapłać” ks. proboszczowi A. Hnidzie za zorganizowanie tej niecodziennej pielgrzymki.

Maria Szweda

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Pielgrzymki Mało znane sanktuaria