Pielgrzymka do Włoch.

Zapraszamy wszystkich na przyszłoroczną dziesięciodniową pielgrzymkę po włoskiej ziemi pt. „MISTYCYZM WŁOSKICH SANKTUARIÓW”, która odbędzie się w dniach 31.07 - 09.08.2015r, po trasie:
Monte Lussari - Sanktuarium Matki Bożej Królowej narodów Europy, Spiazzi – Madonna Della Corona, Sirmione, Bolonia, Asyż – św. Franciszka, Gubbio –  św. Ubalda, Manopello, San Giovanni Rotondo – św. O. Pio, Sant’Angelo, Loreto, Lanciano.

Dzień 1 (piątek) – wyjazd w godzinach wieczornych z Polski (z miejsc wyznaczonych po drodze przejazdu).

pielgrzymkaDzień 2 (sobota) – przyjazd w godzinach porannych do Tarvisio pod dolną stację kolejki gondolowej na Monte Lussari (1770 m n.p.m.). Święta Góra Lussari to szczególne miejsce w Alpach Julijskich niedaleko Tarvisio. Tamtejsze sanktuarium maryjne, którego początki sięgają XIV w., przyciąga wiernych z trzech narodów zamieszkujących te tereny. Czczona jest tam figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem, a pielgrzymom proponowana jest specjalna modlitwa za Europę jako chrześcijańską wspólnotę narodów.
Przejazd do hotelu – zakwaterowanie na 2 dni – obiadokolacja - nocleg

pielgrzymkaDzień 3 (niedziela) – śniadanie – przejazd do Spiazzi  do Sanktuarium Madonna Della Corona.
Klasztor i kaplica poświęcona Matce Boskiej z góry Baldo istniały w tym miejscu od 1200 roku. W 1625 roku rozpoczęto budowę bardziej obszernego kościoła, która trwała przez kilka dziesięcioleci. W kolejnych latach kościół i jego fasada były ciągle upiększane.  W 1982 roku Sanktuarium otrzymuje tytuł "Bazyliki Mniejszej" a w kwietniu 1988 r.  papież Jan Paweł II odbywa pielgrzymkę do Sanktuarium i modli się przed figurą Piety.
W ciągu czterech wieków sanktuarium staje się miejscem coraz liczniejszych pielgrzymek.

Następnie przejazd do Sirmione, to niewielkie, kilkutysięczne miasteczko leżące na cyplu wcinającym się głęboko w południową część Jeziora Garda. Historia tej miejscowości sięga IV-V w p.n.e. Jej najbardziej charakterystycznym punktem jest XIII wieczny zamek. W Sirmione znajdują się też dwa stare kościoły oraz pozostałości rzymskich budowli. Następnie przejazd do miasteczka Limone del Garda i spacerowe zwiedzanie miasteczka będącego perłą jeziora.
Przejazd do hotelu  – obiadokolacja – nocleg

pielgrzymkaDzień 4 (poniedziałek) – śniadanie – wykwaterowanie i  Przejazd do Bolonii.
To jedno z najsławniejszych włoskich miast, stolica najbardziej turystycznego regionu Emilia – Romania. Swoją sławę na świecie zawdzięcza smakowitej kuchni oraz najstarszemu w Europie, założonemu w 1088 roku, Uniwersytetowi Bolońskiemu.
Zwiedzanie miasta oraz czas wolny na degustację wspaniałych bolońskich przysmaków.
Przejazd do hotelu – zakwaterowanie na 2 noce – obiadokolacja-nocleg.

pielgrzymkaDzień 5 (wtorek) – śniadanie i przejazd do Asyżu – miasta św. Franciszka. Mistycyzm tego miasta łączy się głównie ze śladami i duchem św. Franciszka a samo usytuowanie miasta zapiera dech w piersi. W pierwszej kolejności zwiedzamy Asyż dolny i koniecznie odwiedzamy jedną z największych bazylik na świecie. Bazylika Patriarchalna (Santa Maria degli Angeli), budowana od 1569 roku, mieści wewnątrz mały niezależny kościółek.
Porcjunkula to kolebka ruchu franciszkańskiego. W niej Święty Franciszek rozpoczął swoje nauki i obok niej zmarł. Wychodząc z Bazyliki i Porcjunkuli przechodzimy przez ogród, w którym mieści się pomnik świętego z owieczką. Tu rosną słynne róże bez kolców, w które Franciszek miał się rzucić.

Następnie wjeżdżamy do Asyżu górnego, naszym celem jest sanktuarium św. Franciszka.
Imponująca bazylika św. Franciszka (San Francesco), zaliczana do najpiękniejszych chrześcijańskich świątyń, składa się z dwóch kościołów - dolnego i górnego, pod którymi mieści się jeszcze krypta. Okazała, ozdobiona wspaniałymi dziełami sztuki, może wydawać się sprzeczna z surowymi zasadami Franciszka, należy jednak pamiętać, że miała pełnić funkcję kościoła papieskiego i sanktuarium, obliczonego na przyjmowanie wielkiej liczby pielgrzymów. Prace rozpoczęto w 1228 r., a już dwa lata później do wzniesionego częściowo kościoła przeniesiono relikwie świętego. Uroczysta konsekracja odbyła się w 1253 r.

Następnie przejazd do miasteczka Gubbio, ktore należy do najlepiej zachowanych średniowiecznych miast włoskich. W okresie republiki rzymskiej granice miasta przebiegały w dolinie ale wraz z upadkiem imperium i najazdami Gotów i Longobardów mieszkańcy opuścili otwarte równiny i na zboczach Monte Ingino wybudowali swoje kamienne miasto z wapienia. Złoty wiek Gubbio przypadł na czasy średniowiecza. Nad Gubbio pięknie rozpościera się wzgórze Rocca, gdzie znajduje się Bazylika św. Ubalda – patrona miasta.
Przejazd do hotelu- obiadokolacja – nocleg

pielgrzymkaDzień 6 (środa) – śniadanie – wykwaterowanie i przejazd do Manopello – Volto Santo, co po włosku znaczy Święte Oblicze, jest tkaniną o wymiarach 17 cm (szerokość) x 24 cm (długość), która od 1638 roku przechowywana i wystawiana jest w kapucyńskim kościele Sanctuario di Volto Santo w obustronnie oszklonej monstrancji (obraz jest przezroczysty). Materiał, na którym znajduje się wizerunek, to bisior, a charakteryzuje się on tym, że nie da się na niego nałożyć pigmentu (nie da się na nim malować). Sposób powstania wizerunku nie jest znany, podobnie jak wiek całunu. Całun z Manoppello jest uważany za oryginał chusty św. Weroniki lub (konkurencyjnie z chustą z Oviedo) za chustę, którą (zgodnie z opisem ewangelicznym) owinięto głowę Jezusa z Nazaretu po ukrzyżowaniu. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo miasta związanego z życiem i mistycyzmem sw. Ojca Pio.
Przejazd do hotelu – zakwaterowanie na 2 dni - obiadokolacja – nocleg

pielgrzymkaDzień 7 (czwartek) śniadanie i przejazd do sanktuarium św. Ojca Pio – Miejscowość San Giovanni Rotondo, do którego w 1916 roku trafił młody kapucyński zakonnik, dziś nazywany Święty Pio z Pietrelcina, znana jest na całym świecie. Ojciec Pio spędził w tym mieście 52 lata. Kiedyś ta miejscowość była przystankiem dla wybierających się do Monte Sant’Angelo, dziś jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc we Włoszech, około 7 milionów turystów rocznie.

W mieście znajduje się kilka ważnych obiektów, najważniejsze z nich to Stary Kościółek z 1540 roku i Bazylika poświęcona Matce Bożej Łaskawej z XIII w. - opiekunce miasta. W Starym Kościółku Ojciec Pio miał wieloletnią posługę. W środku wierni i turyści mogą zobaczyć boczny ołtarz św. Franciszka przy którym O. Pio celebrował msze święte w latach 1945 – 1959, konfesjonał po lewej stronie w którym od 1935 r. spowiadał kobiety. Mężczyźni, zgodnie z ówczesnym zwyczajem byli spowiadani w zakrystii. Najważniejsze miejsce w tym kościele to chór zakonny, na którym Ojciec Pio otrzymał pod cyprysowym krzyżem stygmaty.

Na koniec dnia przejazd do Monte Sant’Angelo. Początki tego sanktuarium sięgają V wieku, kiedy objawił się tutaj na górze św. Michał Archanioł.
Przejazd do hotelu - obiadokolacja – nocleg

pielgrzymkaDzień 8 (piątek) śniadanie – wykwaterowanie i przejazd do Lanciano. Kamienne budowle romańskie i gotyckie, resztki murów obronnych, most pamiętający czasy rzymskie – ukazują niezatarte wielowiekowe piętno historii. W  starożytnym mieście Anxanum, zwanym dziś Lanciano, wzniesionym przez plemię Frentanów zdarzył się pierwszy i najważniejszy dla Kościoła katolickiego - Cud Eucharystyczny. W VIII w n.e. w małym kościółku św. Longina Mszę Świętą odprawiał pewien mnich z Zakonu Bazylianów, który w głębi serca wątpił w prawdziwą obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Ledwie wypowiedział on słowa konsekracji - Hostia stała się Ciałem, a wino zostało przekształcone w Krew.
Zwiedzanie miasta później przejazd do Loreto. Zakwaterowanie – obiadokolacja – nocleg

pielgrzymkaDzień 9 (sobota) - śniadanie – wykwaterowanie – przejazd do Loretańskiego Sanktuarium. Według tradycji, w 1291 r. kiedy krzyżowcy zostali ostatecznie wyparci z Palestyny tracili ostatnią twierdzę - port Akkon, domurowana część domu Maryi została przeniesiona przez "aniołów" najpierw do Trsatu (Chorwacja) a następnie, 10 grudnia 1294 roku, do Loreto. Na podstawie dokumentów archiwalnych oraz wykopalisk archeologicznych dokonanych w Nazarecie i pod Św. Domkiem w Loreto, coraz bardziej utwierdza się hipoteza, że kamienie, z których zbudowany jest Św. Domek zostały przywiezione do Loreto statkiem przez rodzinę Aniołów (De Angelis), rządców Epiru. Następnie zwiedzamy cmentarz polskich żołnierzy II korpusu. Na koniec spacer po mieście.
W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski.

Dzień 10 (niedziela) -– Przyjazd do Kraju

linia

Świadczenia zawarte w cenie

 1. Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, video,

 2. Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-, 3-os. z łazienkami, w tym:
  • 2 noclegi w regionie Veneto,
  • 2 noclegi w regionie Umbria,
  • 2 noclegi w regionie Apulia,
  • 1 nocleg w regionie Marche.
 3. Wyżywienie: 7 śniadań wzmocnionych, 7 obiadokolacji

 4. Realizacja programu pielgrzymki

 5. Obsługa licencjonowanego pilota wycieczek

 6. Ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia) i NNW (Nast. Nieszczęśliwych Wypadków) do 10.000 EUR.

linia

CENA: 1870,-/osoby + 60 euro
linia

Informacje dodatkowe

 • cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, taksy klimatycznej, przewodników miejscowych – łączny koszt to ok. 60,00 EUR/ os. płatne u pilota przy wyjeździe
 • dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia zwiedzanych obiektów – o kolejności zwiedzania decyduje pilot uwzględniając zawsze jak najlepsze rozwiązania dla grupy

linia

Zapisy w kancelarii parafialnej w Mysłowicach w godz.:

pn. - wt., czw. - pt. : od godz. 7.00-9.00

wtorek i czwartek      od godz. 16.00-18.00

tel. 032 222 31 21 wewn.15 – kancelaria


ORGANIZATOR: ks. Krzysztof Gembara – tel. 605-538-549

Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. M. M. Kolbego

41-400 Mysłowice Janów Miejski ul. Cegielniana 7a

www.kolbe-myslowice.pl - informacje o pielgrzymce

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Pielgrzymki Pielgrzymka do Włoch.