Pielgrzymka do Francji

Trasa wyjazdu:
Mysłowice – Einsiedeln – Annency – Ars – Lyon – Lourdes – Carcassonne – Arles – Avignon – La Salette – Turyn – Altotting - Mysłowice

Termin wyjazdu: czerwiec 2016                                    

Koszt: ok. 3 600 zł

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 dzień:

Zbiórka uczestników o godzinie 03.45. Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 4.00 i całodzienny przejazd do Austrii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w okolicach Bregenz.

linia

pielgrz2 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Einsiedeln.
Nawiedzenie znanego opactwa benedyktyńskiego, które może poszczycić się historią sięgającą X wieku oraz obecnością łaskami słynącej Czarnej Madonny. Przejazd do Annency, zwanej alpejską Wenecją, słynącą z kanałów, ale również z hrabiowskiego zamku oraz katedry i pałacu biskupiego. Zwiedzanie miasta w formie spaceru.
Przejazd do miejsca zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

linia

3 dzień:

Śniadanie i wyjazd do Ars – miejscowości, która zasłynęła w świecie długoletnią działalnością wybitnego proboszcza św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów. Przejazd do Lyonu. Zwiedzanie trzeciego, co do wielkości miasta we Francji w formie spaceru – na trasie m.in.: Stary Lyon z jednym z najlepiej zachowanych kompleksów renesansowych i katedrą pw. św. Jana Chrzciciela czy wzgórze Fourviere z okazałą eklektyczną bazyliką oraz pięknym widokiem na miasto.
Powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

linia

4 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie i całodniowy przejazd do Lourdes – jednego z największych ośrodków kultu maryjnego na świecie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

linia

pielgrz5 dzień:

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes. Nawiedzenie bazylik, Groty Objawień oraz spacer  po mieście. Udział w nabożeństwach odbywających się na terenie sanktuarium. Możliwość skorzystania z kąpieli w cudownej wodzie. Procesja Światła.
Obiadokolacja i nocleg.

linia

6 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Carcassonne – największego w Europie średniowiecznego zespołu urbanistycznego. Zwiedzanie kompleksu warowno-zamkowego, na który składają się: mury obronne, zamek, gotycka katedra i gęsto zabudowane uliczki.
Przejazd do miejsca zakwaterowanie w okolicach Arles, obiadokolacja i nocleg.

linia

7 dzień:

pielgrzŚniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Arles – miasta o starożytnym rodowodzie znanym m.in. z antycznego teatru czy rzymskiej areny, ale także ze średniowiecznych zabytków, wśród których przoduje romańska katedra (wszystko to wpisane na listę UNESCO). Wyjazd do Avignon – miasta papieży, do dnia dzisiejszego kojarzonego z Pałacem Papieskiem, romańską katedrą czy słynnym z piosenek mostem nad Rodanem.
Przejazd do, jednego z najpiękniej usytuowanych sanktuariów maryjnych na świecie, La Salette – położonego w majestatycznych Alpach. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

linia

8 dzień:

Śniadanie. Całodzienny pobyt w La Salette. Zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Czas wolny. Przy dobrej pogodzie możliwość wejścia na okoliczne górskie zbocza, z których rozpościera się rewelacyjny widok na sanktuarium.
Obiadokolacja. Udział w nabożeństwie wieczornym oraz procesji z lampionami. Nocleg.

linia

9 dzień:

Śniadanie i wykwaterowanie. Wyjazd do Turynu – czwartego, co do wielkości miasta Włoch znanego jako „ojczyzna włoskiej motoryzacji” (koncern Fiata). Nawiedzenie katedry pw. św. Jana Chrzciciela, w kaplicy której znajduje się słynna na całym świecie kopia Całunu Turyńskiego. Przejazd do miejsca zakwaterowanie w okolicach Bergamo.
Obiadokolacja i nocleg.

linia

pielgrz10 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Altotting. Nawiedzenie jednego z najważniejszych w Niemczech sanktuarium maryjnego będącego zarazem „sercem Bawarii”, którego życie modlitewne skupia się wokół cudami słynącej figury Czarnej Madonny. Przejazd do miejsca zakwaterowania.
Obiadokolacja i nocleg.

linia

11 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Przyjazd do Mysłowic w godzinach wieczornych.

 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania miejsc i obiektów może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych oraz innych nieprzewidzianych sytuacji.

Cena imprezy obejmuje:

 • -    przejazd komfortowym autokarem
 • -    opłaty parkingowe
 • -    opłaty drogowe
 • -    opłaty za przejazdy autostradami na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Włoch
 • -    10 noclegów (pokoje 2, 3 lub 4 osobowych w hotelach oraz Domach Pielgrzyma)
 • -    10 śniadań
 • -    10 obiadokolacji
 • -    opiekę licencjonowanego pilota
 • -    opiekę kapłana
 • -    ubezpieczenie NNW i OKL
 • -    podatek VAT 23%

Cena nie obejmuje:
-    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

W programie przewidziana jest codzienna Msza Święta.
Na własne potrzeby proponujemy zabrać minimalne kieszonkowe w kwocie (podamy na spotkaniu).

Biuro Podróży i Turystyki „ATUT”                                                             
Rok założenia 1994
41-703 Ruda Śląska, ul. Podlas 16/01                                                                        Zezwolenie nr 243
tel/fax  32  2 – 480 – 180                                                                     
na organizację imprez turystycznych
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                                                          
Ubezpieczenie organizatora turystyki AXA

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Pielgrzymki Pielgrzymka do Francji