15 lat ADŚ na Janowie

JoomGallery is not installed.

 apostolstwo

W niedzielę - 21 września - przeżywaliśmy 15-lecie powstania Apostolstwa Dobrej Śmierci przy naszej parafii.
Główne obchody Jubileuszu odbyły się w czasie uroczystej mszy świętej dziękczynno - błagalnej, koncelebrowanej przez proboszcza ks. Andrzeja Hnidę oraz ks. Antoniego Żebrowskiego - dyrektora Apostolstwa.

W obecności udekorowanego obrazu Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, zanoszono modlitwy w intencji rozwoju w naszej parafii Apostolstwa, za trwanie w codziennej modlitwie nie tylko za nas samych ale za grzeszników i dusze w czyśćcu cierpiące – na odpuszczenie grzechów i łaskę szczęśliwej śmierci, oraz w intencji pani Eugenii Sojki, dziękując za założenie ADŚ i wieloletnią pracę zelatorki, prosząc o zdrowie, szczęśliwy przebieg operacji i Bożą opiekę na dalsze lata.

Oprawę mszy św. przygotowali członkowie i zelatorki, w tym: czytanie Liturgii Słowa, Modlitwa Wiernych, Procesja z darami. Apostolstwo wystawiło ponadto Poczet Sztandarowy.

{joomplucat:43 limit=6|columns=3|ordering=random}

Gośćmi janowskiego Apostolstwa były zelatorki z Brzezinki, Morgów, Kosztów, Bończyka i centrum Mysłowic.

Po mszy św. członkowie ADŚ wraz z kapłanami oraz zaproszonymi gośćmi, spotkali się w klubie "U Plebana" na smacznym poczęstunku. Nie zabrakło tam czasu na wspólne wspomnienia z dotychczasowej działalności Apostolstwa oraz omówienie planów na jego dalszą pracę i rozwój.

Podsumowaniem i zakończeniem Jubileuszu było uczczenie Najświętszego Sakramentu poprzez odmówienie Koronki, w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

galeria 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy 15 lat ADŚ na Janowie