Metropolita zaprasza górników

skworc

W niedziele, 30 listopada oraz 7 grudnia br. metropolita katowicki abp Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszom św. w intencji górników z okazji przypadającego 4 grudnia liturgicznego wspomnienia św. Barbary, patronki pracowników górnictwa.

W niedzielę, 30 listopada o godz. 9.00 abp Skworc będzie przewodniczył Mszy św. w parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach Bończyku. Będzie ona transmitowana w Programie 1 Polskiego Radia.

Również 30 listopada o godz. 13.00 metropolita katowicki będzie przewodniczył Mszy św. barbórkowej w parafii pw. św. Jerzego w Rydułtowach, transmitowanej przez TV Polonia.

W niedzielę, 7 grudnia br., metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zaprasza wszystkich pracowników branży górniczej do katedry Chrystusa Króla w Katowicach na Mszę św. o godz. 12.00. W zaproszeniu, które zostanie odczytane w parafiach archidiecezji, abp Skworc napisał:

ZAPROSZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO
NA MSZĘ ŚW. BARBÓRKOWĄ DO KATOWICKIEJ KATEDRY

Drodzy Diecezjanie!

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na rekonstrukcję spalonego dachu katedry w Sosnowcu. Dzięki Waszej hojności przekazaliśmy na ten cel 400 tys. złotych.
 2. Dziś II tura wyborów samorządowych. W duchu społecznej odpowiedzialności za rozwój naszych miast i gmin zachęcam Was do wskazania – zgodnie z rozeznaniem i własnym sumieniem – włodarzy  przywiązanych do śląskiego etosu pracy i bliskich nam wartości.
 3. Bracia Górnicy, Drodzy Diecezjanie!
  Rozumiemy, jak społecznie skomplikowana i ekonomicznie trudna jest sytuacja górnictwa na Górnym Śląsku. Jesteśmy świadkami wypadków na kopalniach oraz niepokoju społecznego, wyrażającego się w ostatnich miesiącach w protestach związkowców i emerytów.
  Dlatego kolejny raz za wstawiennictwem św. Barbary powierzymy Bożej Opatrzności górnicze sprawy. W związku z tym serdecznie zapraszam całą Brać Górniczą, zarówno zarządzających, jak i zatrudnionych w tym najważniejszym sektorze przemysłowym naszego regionu, do udziału w uroczystej Mszy barbórkowej, którą odprawię w niedzielę 7 grudnia o godz. 12 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Jej transmisję przeprowadzą m.in: TVP Katowice, Radio eM i Radio Katowice. Do tej wspólnotowej modlitwy zapraszam również księży proboszczów parafii, na których terenie aktualnie fedrują kopalnie, ich poczty sztandarowe, a także emerytów górniczych oraz poszkodowanych w wypadkach pod ziemią.
  Wspólnie zawierzymy Bogu, przez wstawiennictwo św. Barbary, wszystkie problemy górnictwa, zwłaszcza jego naprawę – na płaszczyźnie dialogu społecznego, bez eskalacji napięć społecznych i groźby bezrobocia.

  Bracia Górnicy! Liczę na Waszą obecność w katedrze w przyszłą niedzielę, zaś wszystkich Diecezjan proszę o modlitwę w intencji bezpiecznej przyszłości dla Śląska. Na czas adwentowego oczekiwania na przyjście Pana wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

     Szczęść Boże!

† Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI

Katowice, 26 listopada 2014 r.
VA I – 7532/14           

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Metropolita zaprasza górników