90-lecie Archidiecezji Katowickiej

rocznica

Z okazji 90-tej rocznicy utworzenia (Archi)diecezji Katowickiej został uruchomiona strona internetowa, na której prezentowane będą najważniejsze wydarzenia związane z Jubileuszem: www.archidiecezja.katowice.pl/90.
Znajdują się na niej (i będą dalej sukcesywnie poszerzane) informacje związane z historią naszego Kościoła lokalnego, sylwetki kapłanów i osób świeckich, zdjęcia, filmy, nagrania...
Przede wszystkim jednak ważne jest aby był to szczególny Rok Modlitwy w naszej Archidiecezji, dlatego też:

  • 28 dnia każdego miesiąca w kaplicy Sióstr Karmelitanek w Katowicach, Moderator Strony Jubileuszowej odprawi Mszę Św. w intencjach polecanych przez duszpasterzy, wspólnoty religijne oraz przez Diecezjan.
  • W każdą ostatnią środę miesiąca o godzinie 15.30, duchowieństwo i pracownicy świeccy Kurii Metropolitalnej oraz instytucji współpracujących odmawiają w kaplicy kurialnej Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencjach polecanych przez Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca – łączmy się duchowo w tej modlitwie.
  • Siostry Karmelitanki ofiarują modlitwy w ciągu dnia w intencjach Archidiecezji oraz w intencjach polecanych przez Diecezjan. Wspólnota katowickiego Karmelu podejmuje to dzieło modlitwy każdego 28 dnia miesiąca, w nawiązaniu do daty ustanowienia Archidiecezji.
  • Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będą w Roku Jubileuszowym odmawiać - na swoich spotkaniach formacyjnych - Różaniec za zmarłych i żyjących duszpasterzy oraz wiernych Archidiecezji Katowickiej.

Zarówno Kapłani, jak i wszyscy Diecezjan zaproszeni są do współtworzenia Strony Jubileuszowej poprzez:

  • - nadsyłanie historycznych zdjęć lub filmów /z podpisem bądź komentarzem/ z uroczystości kościelnych, religijnych i patriotycznych, które miały miejsce w naszej Archidiecezji.
  • - dzielenie się doświadczeniem rodzinnym, osobistym wspomnieniem - wpisanym w historię Kościoła na Górnym Śląsku. Zapewne pamięć pięknych, ale i trudnych, bolesnych wydarzeń jest przekazywana z pokolenia na pokolenie; czas, by te historie wypowiedzieć w formie nagrania, tekstu, filmu...
  • - pokazanie własnych fascynacji - zdjęć, filmów, kolaży... pokazanie piękna śląskiej religijności, zapisanego w miejscach, twarzach ludzi, wydarzeniach.
  • - ofiarowania osobistej lub wspólnotowej modlitwy dziękczynnej, przebłagalnej, modlitwy uwielbienia i prośby w intencji naszego Kościoła lokalnego, otoczenie modlitwą ludzi i dzieła wpisane w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Archidiecezji Katowickiej (można przesyłać teksty modlitwy indywidualnej lub relacje, nagrania audio, bądź rejestracje filmowe przygotowanych nabożeństw)

Materiały do publikacji - w dowolnej formie /cyfrowej, elektronicznej, tekstowej itd./ prosimy nadsyłać na adres:
Ks. Notariusz Adam Seksciński
Kancelaria Kurii Metropolitalnej w Katowicach
40-950 Katowice, skr. Poczt. 206
tel. 32 251 21 60 wew. 329; 519 546 000, fax 32 251 48 30

lub drogą elektroniczną:

Moderator Strony Jubileuszowej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy 90-lecie Archidiecezji Katowickiej