Dzień Kromki Chleba - Podziel się!

 kromka chleba

Caritas Polska pragnąc przyjść z pomocą osobom niedożywionym i głodnym, od lat prowadzi kampanię społeczną „Kromka Chleba”. Ma ona na celu nie tylko gromadzenie środków pozwalających na zakup żywności dla biednych, ale przede wszystkim uwrażliwienie całej naszej społeczności na problemy bezrobotnych, bezdomnych, ubogich. Chodzi o to, aby ubóstwo nie było powodem wykluczenia społecznego, poniżenia i odrzucenia.

Celem kampanii jest pozyskanie funduszy na działania pomocowe skierowane do najuboższych. Kampania posiada wymiar edukacyjny i ma zachęcać do podejmowania konkretnych działań na rzecz ludzi zagrożonych wykluczeniem. Jest odpowiedzią na zwiększającą się w Polsce liczbę rodzin ubogich, szczególnie rodzin wielodzietnych. Pieniądze pozyskane w ramach kampanii są przeznaczone na dożywianie dzieci, dofinansowanie funkcjonowania świetlic socjoterapeutycznych dla dzieci z rodzin wielodzietnych, pomoc doraźną osobom bezdomnym, zapewnienie im wyżywienia i lekarstw, pomoc indywidualną dla osób biednych, emigrantów, wsparcie kobiet i dzieci dotkniętych przemocą w rodzinie.
Działania te realizowane są poprzez placówki Caritas:

  • Ośrodki dla matek z dziećmi
  • Świetlice socjoterapeutyczne
  • Schroniska dla osób bezdomnych
  • Kuchnie, stołówki, jadłodajnie
  • Centra pomocy migrantom i uchodźcom

Więcej znajdziecie na stronie http://kromkachleba.caritas.pl/


 

Komunikat Metropolity Katowickiego na temat akcji „Kromka chleba”

Drodzy Diecezjanie, bracia i siostry!

Dni 19 i 20 września 2015 r. w całej Polsce będą dziękczynieniem za tych wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pomagają niedożywionym i głodnym. Podczas niedzielnych eucharystii sprawowanych 20 września, w parafiach archidiecezji katowickiej, chcemy wyrazić wdzięczność obdarowującym chlebem najuboższych członków naszych wspólnot parafialnych, placówek zakonnych czy ośrodków Caritas.
W Katowicach chcemy to uczynić szczególnie podczas Mszy św. sprawowanej dla osób ubogich o godz. 14.30 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Granicznej. Modlić się będziemy z parafianami, pracownikami i wolontariuszami katowickiej Caritas oraz siostrami Misjonarkami Miłości.

Do udziału w tej Eucharystii zapraszam także tych wszystkich, którzy włączają się lub pragną wziąć udział w tak ważnym i wielkim dziele jakim jest pomoc głodnym. Zaproszenie kieruję szczególnie do przedsiębiorców - piekarzy i innych wytwórców żywności oraz sprzedawców artykułów żywnościowych. Dzięki Waszej hojności możliwe jest obdarowywanie chlebem wszystkich, którzy go potrzebują.
Tych zaś, którzy zechcieliby włączyć się w taką formę pomocy zachęcam, by uczynili to razem z katowicką Caritas.
Dobry klimat do współdziałania w tym zakresie stwarza nie tylko pragnienie wspólnego wychodzenia w kierunku najuboższych, ale także regulacje prawne, które pozwalają - bez obciążeń podatkowych - nieodpłatnie przekazać żywność organizacjom i instytucjom udzielającym pomocy żywnościowej.

Składając podziękowania tym wszystkich, którzy na co dzień wspierają to wielkie dzieło, apeluję także o jak największy szacunek do chleba i żywności.
Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa:
W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego!


+ Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI
Katowice, 8 września 2015 r.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Dzień Kromki Chleba - Podziel się!