Ewangelizacja prosto z Afryki

 claret gospel

W piątek, 18 września, w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej (Mysłowice - Kosztowy), obędzie się koncert Grupy Ewangelizacyjnej z Wybrzeża Kości Słoniowej „Claret Gospel”.
Grupa prowadzona jest przez Misjonarzy Klaretynów. Swoim śpiewem i tańcem chwalą Pana Boga.

Ofiary, które będzie można złożyć w trakcie ich koncertu są przeznaczone na budowę studni w Afryce. pomoc chrześcijanom prześladowanym oraz misjonarzom.

Początek mszy świętej wraz z koncertem o godz. 18.00!

Zespół Claret Gospel powstał w 2002 r. Od początku swego istnienia związany jest z Kościołem na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie na co dzień stanowi grupę liturgiczną. Jego głównym celem jest prowadzenie modlitwy uwielbienia poprzez muzykę i dzielenie się słowem Bożym podczas koncertów, spotkań modlitewnych, czuwań, nabożeństw. Nazwa zespołu wskazuje na muzyczne fascynacje artystów. Bliska jest im „czarna” muzyka gospel, ale nie jest im obca także muzyka klasyczna. W swoim repertuarze mają między innymi takie utwory jak: Nabucco G. Verdiego czy Alleluja G.F. Haendla.
 
W repertuarze zespołu dominuje muzyka gospel, którą śpiewają z największą radością i przekonaniem. Jest to pierwsza prawdziwa grupa gospelowska na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie raczej dominuje styl reggae. Artyści śpiewają w języku francuskim, angielskim, polskim, łacińskim oraz w językach lokalnych Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany, Mali, Burkina Faso i Liberii. Towarzyszą im afrykańskie instrumenty: kalebasty, grzechotki, tam-tamy, balafony, itp.
 
Ktoś powiedział, że najbardziej oryginalni są wtedy, kiedy tańczą. Trudno jest opisać ich tańczących, po prostu trzeba to zobaczyć. Prezentują tańce z 5 krajów i kilkudziesięciu grup etnicznych. Występują w oryginalnych strojach, makijażach i fryzurach afrykańskich.
 
Claret Gospel śpiewa o radości, miłości i pokoju. Przekazuje te wartości, za którymi świadomie lub nieświadomie tęskni każdy człowiek. Śpiewa o niesprawiedliwości, wojnie o tym, co boli. Chórzyści pochodzą z biednych, a niektórzy nawet z bardzo biednych rodzin. Znajdują się w różnych sytuacjach życiowych, jedni studiują, pracują a jeszcze inni poszukują pracy. Kryzys gospodarczy, ciągle rosnący brak sprawiedliwości sprawia, iż nie ma możliwości na znalezienie pracy.
 
Trudna sytuacja w kraju nie przeszkadza im jednak robić tego, co kochają. Mówią, że dzięki śpiewaniu otrzymują wiele łask bożych, za które są Bogu wdzięczni.
W roku 2002 Claret Gospel po raz pierwszy odwiedził Polskę, w czasie bardzo trudnym dla Wybrzeża Kości Słoniowej z racji na początek wojny domowej. Tourne ewangelizacyjne było jedną wielką modlitwą o pokój w tym kraju.

Grupa ewangelizowała w Polsce także w latach: 2003, 2005, 2007 oraz 2009. Dziesiątki parafii i tysiące wiernych w całej Polsce modliło się o pokój w kraju szarpanym wojną. Warszawa, Wrocław, Katowice, Opole, Nysa, Białystok, Bytom, Chorzów, Rybnik, Włocławek, Turek, Wadowice, Częstochowa... były świadkami entuzjazmu, radości, wiary i wszystkiego tego co daje nasz Pan Jezus Chrystus.
 
Chór występował i dawał wiele koncertów w wielu kościołach w różnych miastach Polski, brał udział w akcjach charytatywnych, był w domach opieki nad niepełnosprawnymi oraz w więzieniach. Ich koncerty to porywające widowiska, które zapełniają kościoły, sale koncertowe z rozśpiewaną i roztańczoną publicznością. Każdy koncert jest nieustanną modlitwą o pokój w Afryce, do której zachęca się wszystkich uczestników koncertów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Ewangelizacja prosto z Afryki