"Pro Christi Regno" dla Pana Jana!

 pro christi regno

 W święto Chrystusa Króla, katowicka Katedra wypełniła się duchowieństwem, przedstawicielami zakonów, ruchów, stowarzyszeń oraz wspólnot katolickich. Na zakończenie roku obchodów 90. lecia (Archi)diecezji Katolickiej w samo południe, odprawiono uroczystą Eucharystię, pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca.
Eucharystię koncelebrowali biskupi pomocniczy, abp senior Damian Zimoń oraz goście z Niemiec: bp Wofgang Ipolt z Goerliz i bp Matthias Koenig z Paderborn.

- Soli Deo honor et gloria! Tymi słowami, z radością i jak najserdeczniej pozdrawiam zgromadzony tu Kościół! – tak rozpoczął Eucharystię metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. - W naszej wspólnocie wiary rozpoczynamy Eucharystię, aby razem z Chrystusem Królem Wszechświata, w Duchu Świętym oddać cześć Bogu Ojcu – kontynuował.

jan szczepański

 Pełny zapis uroczystości:

Słowo wstępne księdza arcybiskupa:

Homilia Ks. Bp. Jana Kopca:


Na zakończenie Eucharystii metropolita katowicki wręczył złote jabłka. Otrzymali je biskupi z Niemiec, kaznodzieja oraz dyrektor Caritas. Mają one być symbolem władzy królewskiej – Chrześcijańscy władcy są przedstawiani z jabłkiem w dłoni. My również w tym symbolicznym geście chcemy przyznać się do naszego chrześcijaństwa i królowania Chrystusa w naszych sercach – mówił abp.

Po Eucharystii zostały wręczone medale „Pro Christi Regno”, które zostały przyznane za zasługi w dziele budowania Królestwa Bożego w Archidiecezji Katowickiej polegającym przede wszystkim na aktywnym udziale w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej.

Otrzymało je 100 zaangażowanych w diecezję osób, między innymi zasłużony kościelny z naszej parafii - pan Jan Szczepański. To już kolejna bardzo dobra wiadomość i wyróżnienie naszej wspólnoty.
Panu Janowi serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyróżnienia i to z rąk samego arcybiskupa metropolity katowickiego. Ten medal jest cudownym ukoronowaniem Jego służby w naszej Parafii.

Pełny tekst Słowa Wstępnego Księdza Arcybiskupa [czytaj]

Wszystko o medalu "Pro Christi Regno" [czytaj]

TEKST: pochodzi ze strony Archidiecezji Katowickiej - artykuł pt. "Zakończenie roku obchodów 90. lecia (Archi)diecezji Katowickiej".
ZDJĘCIA: autorstwa p. Krzysztofa Gawora.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy "Pro Christi Regno" dla Pana Jana!