Wigilia Bożego Narodzenia - Pasterka

pasterka

"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory..."

Takimi słowami kolędy rozpoczęła się Jutrznia Wigilijna przygotowana przez Oazę Młodzieżową wraz z zespołem muzycznym. Było to bardzo wzniosłe przygotowanie i wprowadzenie do Pasterki. Nastrojowe kolędy i pastorałki przeplatane były tekstami głoszącymi Narodzenie Dzieciątka Jezus.

Przy artystycznych dźwiękach gitar, skrzypiec, tamburyna oraz keyboardu i anielskich głosów nastrój w kościele stawał się coraz bardziej uroczysty.
Dwanaście uderzeń gongu o północy oraz kolęda "Wśród nocnej ciszy" rozpoczęły Pasterkę. Uroczystą procesją do Ołtarza wyruszyli ministranci, lektorzy, szafarze oraz kapłani.
Uroczystą mszę świętą koncelebrowali ks. Proboszcz Andrzej Hnida oraz ks. Zbigniew Glenc i ks. Bartłomiej Cieślak.

"Radujmy się wszyscy w Panu. Dzisiaj narodził się nam Zbawiciel. Dzisiaj prawdziwy Pokój zstąpił z Nieba na Ziemię - to słowa antyfony do dzisiejszej mszy świętej w nocy, czyli mszy świętej pasterskiej, na której Was wszystkich bardzo serdecznie witamy - przywitał wszystkich Parafian ks. Proboszcz Andrzej Hnida - dzisiejszej nocy wypełnia się nasze oczekiwanie, gromadzimy się przy Ołtarzu pełni wdzięczności Panu Bogu za to, że Jego słowa o Zesłaniu już się spełniły. Ożywia nas wszystkich również nadzieja, że ten nowo narodzony Boży Syn udzieli nam łaski zbawienia. Wpatrzeni w pasterzy betlejemskich, wyrażamy gotowość wypełniania wszystkiego, w czym będziemy widzieli wolę Bożą."

Słowo Boże czytali Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej: p. Adam Krulisz - pierwsze czytanie, p. Adam Larysz - drugie czytanie a psalm odśpiewał p. Romuald Gacka.
Słowa Ewangelii przypomniały nam fragment Pisma Świętego, mówiący o spisie ludności, wędrówce Świętej Rodziny z Nazaretu do Betlejem i tajemnicy narodzenia Syna Bożego.

W homilii ksiądz Proboszcz przybliżył nam prawdę tamtych dni i sens Bożego Narodzenia - "Najważniejsze w przyjściu Mesjasza, jest nawrócenie serca. To nawrócenie, które dokonuje się w nas przez dwie rzeczy: pracę nad sobą i łaskę uświęcającą - łaskę Bożą. Wtedy nawrócenie się dokonuje w człowieku. Boże Narodzenie dokonuje się w sercu człowieka".

Na zakończenie uroczystości Oaza wraz z zespołem muzycznym kontynuowała nocne kolędowanie, które z każdym wykonaniem napełniało świątynię nastrojem Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Wigilia Bożego Narodzenia - Pasterka