Sprzątanie Parafii 2016

 sprzatanie

W ubiegłym roku niewiele osób podjęło wyzwanie, dlatego też zwracamy się o wsparcie każdej i każdego z Was... młodzi i starsi... dla wszystkich znajdą się zadania...

WIELKA AKCJA SPRZĄTANIA TERENU PARAFII
19.03.2015 - GODZ 10.00

Już po raz trzeci w naszej parafii organizowana jest akcja sprzątania przed świętami Wielkiej Nocy.
W Wielkim Poście przygotowujemy nasze serca na Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa. Sprzątamy również gruntownie nasze mieszkania, zdobimy kościół. Po wyjściu z domu wchodzimy jednak w świat walających się papierów, butelek i plastikowych toreb. Wiele trawników i terenów zielonych na terenie naszej parafii jest faktycznie dzikimi wysypiskami śmieci.

Z jakichś powodów ludzie zamiast wyrzucać śmieci do przeznaczonych na ten cel pojemników, lub wywozić je na teren Zakładu Oczyszczania Miasta wyrzucają śmieci sąsiadowi pod płot. Służby miejskie powołane do dbania o czystość naszego miasta sprzątają wyłącznie miejsca reprezentacyjne, a nas skazują na mieszkanie na śmietniku. Spróbujmy to zmienić. Posprzątajmy naszą parafię na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

W poprzednich latach w akcji sprzątania parafii brało udział po kilkanaście osób. W sprzątanie włączyli się harcerze i przedstawiciele służby liturgicznej. Za każdym razem z ulic i trawników w pobliżu kościoła udało się zebrać kilkadziesiąt worków śmieci. W czasie Świąt Wielkanocnych droga do kościoła wyglądała dużo czyściej.

W sobotę 19 marca (dzień przed Niedzielą Palmową) przy naszym kościele będą rozdawane rękawice i worki na śmieci. Poświęćmy w tym dniu godzinę czasu, żeby razem ze swoimi sąsiadami posprzątać swoją drogę do kościoła. Przejdźmy przez okoliczne trawniki, wejdźmy na opuszczone działki i wyzbierajmy to co w ciągu zimy się tam nagromadziło. Poczujmy się gospodarzami miejsca w którym mieszkamy, dajmy dobry przykład dzieciom i młodzieży, a także tym mieszkańcom naszej parafii, którzy uważają wspólną przestrzeń za śmietnik. Osoby, które nie czują się na siłach sprzątać większego obszaru niech w tym dniu sprzątną przynajmniej fragment ulicy przed swoim domem.
Z jaką przyjemnością i satysfakcją pójdziemy wtedy do kościoła w okresie świąt.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Sprzątanie Parafii 2016