Ogłoszenia Parafialne 2014-04-06

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
06.04.2014 r.

Ewangeliczna Marta nie tylko wyznaje wiarę w moc obecności Jezusa mówiąc: „Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł”. Dodaje z przekonaniem: „Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga” (J 11). Tylko zaufanie w Bożą wszechmoc pozwala na tak jasną deklarację.  Święty Augustyn pisał przed wiekami dobitnie: „Niech twoje wyznanie wiary będzie dla ciebie jakby zwierciadłem. Przeglądaj się w nim, by zobaczyć, czy wierzysz w to wszystko, co wypowiadasz. I każdego dnia raduj się twoją wiarą”.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nowe sedilia do kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 1. Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszamy o godz. 15.45, Msza św. popołudniowa o 16.30.
 3. Dzisiaj do południa w naszym sklepiku można kupić ciekawe książki, dewocjonalia i kartki świąteczne. Są także paschaliki wielkanocne, które można nabyć po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła. Zachęcamy do ich kupna aby w ten sposób wesprzeć dzieło pomocy biednym dzieciom.
 4. Panie z Zespołu Charytatywnego po każdej Mszy św. zbierają dzisiaj ofiary dla potrzebujących z naszej Parafii.
 5. We wtorek - Msza św. w intencji wszystkich starszych Parafian: emerytów, rencistów o godz. 8.00. Po mszy św. i nabożeństwie ku czci św. Antoniego  spotkanie w klubie „U Plebana”. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 6. W środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy Matki Bożej lub zakrystii przed nabożeństwem.
 7. Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i wszystkich zainteresowanych będzie czynna w środę od godz. 18.00 - 20.00 w kancelarii parafialnej.
 8. Bliższe przygotowanie do małżeństwa dla 2 klas ponadgimnazjalnych odbędzie się w środę o godz. 16.30, a po mszy św. katecheza dla dorosłych.
 9. Spotkania rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. ze szkoły nr 3 w środę a ze szkół nr 1 i 9 w czwartek o godzinie 19.00 w kościele.
 10. W czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 11. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek o godz. 16.00 a po nim Msza św. szkolna o godz. 16.30. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Dla dorosłych Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy. Zalecki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Karteczki na wypominki wyłożone są przy prasie z tyłu kościoła.
 12. W piątek – przeżywać będziemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie trasy będzie od naszego kościoła do kościoła Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku. Początek o godz. 19.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy i  prosimy o zabranie świec.
 13. Pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę: dzieci ze szkół nr 1 i 9 o godz. 10.00, a ze szkoły nr 3 o godz. 11.00.
 14. Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w sobotę o godz. 15.00.
 15. W sobotę - okazja do spowiedzi od godz. 17.00 a także przed każdą Mszą św. Nabożeństwo do św. Maksymiliana o godz. 17.30. Wieczór uwielbienia  na który wszystkich zapraszamy o godz. 19.00.
 16. Za tydzień w Niedzielę Palmową zapraszamy wiernych na uroczyste poświęcenie palm o godz. 10.30. Kolekta w tym dniu jako specjalna przeznaczona będzie na remont domu katechetycznego.
 17. W Niedzielę Palmową młodzież całej diecezji gromadzi się w Katedrze katowickiej o godz. 14.00, w związku z ustanowieniem tej niedzieli przez Ojca Świętego bł. Jana Pawła II Światowym Dniem Młodzieży. W tym dniu również w naszym Seminarium jest „Dzień otwartych drzwi” dla młodzieńców zainteresowanych rozeznaniem powołania.
 18. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 19. Na czas uroczystości kanonizacyjnych pap. Jana Pawła II, pragniemy zorganizować w naszym kościele wystawę poświęconą naszemu Świętemu Papieżowi. Prosimy o wypożyczenie na wystawę wszelkich pamiątek: fotografii, obrazów, medali, monet – ze spotkań i pielgrzymek Jana Pawła II do Polski i pielgrzymek do Rzymu. Materiały zbieramy do 13 kwietnia czyli Niedzieli Palmowej.
 20. Z inicjatywy naszych Parafian zapraszamy wszystkich chętnych do przedświątecznego sprzątania dróg prowadzących do naszego kościoła. To sprzątanie odbędzie się w sobotę 12 kwietnia od godz. 10.00. Rękawice i worki na śmieci rozdawane będą przy kościele i ustawione pojemniki na śmieci. Bliższe informacje są umieszczone w „Dzwonku Janowskim”.
 21. W czwartek 10 kwietnia odbędzie się dzień otwarty wraz z zapisami do Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w godz. 16.00 – 18.00. Zebranie dla rodziców szóstoklasistów odbędzie się tego samego dnia o 16.00.
 22. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Rycerz Niepokalanej”, „Dzwonek Janowski”, i inna prasa religijna.

Dziękujemy za udział we Mszy św. i za złożone dzisiaj ofiary, a na Dzień Pański niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-04-06