Ogłoszenia Parafialne 2014-05-25

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
6. NIEDZIELA WIELKANOCNA
25.05.2014 r.

Znowu zbieramy się przy ołtarzu, by tutaj z radością wysławiać Pana. Nie ma jednak prawdziwej radości, gdy nas obwinia sumienie. Dlatego najpierw dokonujemy rozrachunku z wszystkich naszych zaległości wobec Boga i braci. Chcemy w ten sposób szeroko otworzyć swoje serce na działanie Ducha Świętego, który nas uświęca.

Dzisiejsza kolekta jako specjalna przeznaczona jest na remont domu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 1. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecamy pątników w modlitwie.
 2. Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w czasie Mszy św. o godz.15.00. Nabożeństwo majowe o 16.00, Msza św. popołudniowa o 16.30.
 3. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, i różne dewocjonalia.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – św. Filipa Nereusza, prezb.
  • czwartek – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
  • piątek – św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.
  • sobota – Święto Nawiedzenia NMP
 5. Zapraszamy Parafian do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 6. Modlitwy o urodzaje przypadają w poniedziałek, wtorek i środę. Gromadzimy się na wspólnej modlitwie bezpośrednio przy krzyżach o godz. 17.30 a potem procesyjnie wracamy do kościoła. W poniedziałek przy krzyżu na ul. Kwiatowej, we wtorek przy krzyżu misyjnym a w środę przy krzyżu na ul. Tysiąclecia.
 7. We wtorek - nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W środę - spotkanie grupy Św. Ojca Pio. Msza św. o godzinie 18.00 a po niej spotkanie w klubie „U Plebana”.
 9. Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i wszystkich zainteresowanych czynna będzie w środę od godz. 18.00 do 20.00 w kancelarii parafialnej.
 10. W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 11. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Medjugorie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 12. W piątek – Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00.
 13. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 14. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.00.
 15. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona będzie na relikwiarz św. Jana Pawła II.
 16. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 17. Regionalny Dzień Skupienia ADŚ odbędzie się 7 czerwca w Turzy Śląskiej. Serdecznie zapraszamy członków ADŚ. Wyjazd spod kościoła autokarem, zapisy u zelatorek.
 18. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 19 czerwca. Tegoroczna trasa prowadzić będzie następującymi ulicami: Jodłową, Janowską, Bohaterów Getta, 28 Stycznia, Tysiąclecia i Jodłową do kościoła. Proponuje się ołtarze: I – ul. Bohaterów Getta, II – ul. 28 Stycznia, III – ul. Tysiąclecia, IV – przy kościele.
 19. W całej Polsce organizowana jest przez Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) zbiórka elektrośmieci. W ten sposób niesiona jest pomoc wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów przez budowanie kolejnych studni, szkół i szpitali. Zachęcamy naszą wspólnotę parafialną do aktywnego udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Wszelkie informacje są na ulotkach wyłożonych przy naszej prasie. Zbiórka odbędzie się w naszej Parafii w piątek 30 maja. Zużyty sprzęt składamy w godzinach od 15.00 do 17.00 na parkingu przed kościołem, skąd o godz. 17.00 zostanie zabrany. Urzędy, szkoły czy firmy prywatne mogą otrzymać stosowne zaświadczenia o ze złomowaniu sprzętu.
 20. Pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się  w niedzielę 22 czerwca. Wszystkich chętnych do udziału w tej pielgrzymce prosimy o zgłoszenie się do wtorku 28 maja w kancelarii parafialnej.
 21. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia m.in. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Rycerz Niepokalanej”, „List”, „Drogi Misyjne”, „Cuda i Łaski”, „Dzwonek Janowski”, i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, a na dzień Pański nam wszystkim tutaj zgromadzonym niech Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-05-25