Ogłoszenia Parafialne 2014-06-08

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
08.06.2014 r.

Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zgodnie z obietnicą Chrystusa Duch Święty zstąpił na apostołów zebranych w Wieczerniku wraz z Matką Najświętszą. Stało się to równocześnie zapoczątkowaniem działalności Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. W tym też dniu miało miejsce pierwsze publiczne ukazanie się Kościoła.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. Dzisiaj – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.16.00, Msza św. popołudniowa o 16.30.
 2. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają dzisiaj przed kościołem ofiary dla potrzebujących z naszej Parafii.
 3. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, dekoracje na Boże Ciało i różne dewocjonalia.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła
  • wtorek – bł. Bogumiła, bpa
  • środa – św. Barnaby, Apostoła
  • czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • piątek – św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK.
  • sobota – bł. Michała Kozala, bpa i męcz.

 5. W poniedziałek - obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 7.00 lub 18.00. Ofiary w tym dniu składamy na potrzeby naszego kościoła.
 6. We wtorek - Msza św. w int. emerytów, rencistów i starszych Parafian o godz. 8.00. Po mszy św. i nabożeństwie ku czci św. Antoniego spotkanie w klubie „U Plebana”. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 7. W środę - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Modlitwy, podziękowania i prośby można składać w zakrystii lub kaplicy Matki Bożej przed nowenną. Po mszy św. wieczornej ostatnie przedwakacyjne spotkanie „Katechezy dla dorosłych”.
 8. Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i wszystkich zainteresowanych czynna będzie w środę od 18.00 do 20.00 w kancelarii parafialnej.
 9. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
 10. W piątek - Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00.
 11. W piątek 13 czerwca odbędzie się pielgrzymka chorych do Turzy Śl. Początek o godz. 9.00.
 12. Dzień Skupienia dla narzeczonych odbędzie się w sobotę o godz. 15.00.
 13. W sobotę - Nabożeństwo do św. Maksymiliana o godz. 17.30 a „Wieczór modlitwy uwielbienia” o godz. 19.00, na który serdecznie zapraszamy. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. a w sobotę od godz. 17.00.
 14. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
 15. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 16. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 19 czerwca. Tegoroczna trasa prowadzić będzie następującymi ulicami: Jodłową, Janowską, Bohaterów Getta, 28 Stycznia, Tysiąclecia i Jodłową do kościoła. Proponuje się ołtarze: I – ul. Bohaterów Getta, II – ul. 28 Stycznia, III – ul. Tysiąclecia, IV – przy kościele. Parafian mieszkających na tych ulicach zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 do naszej salki parafialnej.
 17. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę dziękczynną do Św. Jana Pawła II od 4 – 11 sierpnia 2014 r. czasie której przewidziane jest zwiedzanie: Wenecji, Orvieto (miejsce cudu eucharystycznego), Rzym, Watykan, San Marino, Padwa (św. Antoni). Szczegółowy plan zamieszczony jest w gablotkach i na stronie internetowej www.kolbe-myslowice.pl.
  Zapisy w kancelarii parafialnej do 30 czerwca.  
 18. Bardzo serdecznie prosimy Parafian o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny. Można je przynosić do kancelarii lub zakrystii.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia m.in. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś” z płytą, „Rycerz Niepokalanej”, „List”, „Drogi Misyjne”, „Cuda i Łaski”, „Dzwonek Janowski”, i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, a na dzień Pański nam wszystkim tutaj zgromadzonym niech Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-06-08