Ogłoszenia Parafialne 2014-06-15

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
15.06.2014 r.

W uroczystość Trójcy Świętej pochylamy się nad tą tajemnicą i pragniemy przeżyć spotkanie z Bogiem Trójjedynym. Oby to spotkanie miało taki wymiar, jaki towarzyszył św. Faustynie Kowalskiej podczas modlitwy: „W pewnej chwili po Komunii Świętej usłyszałam te słowa: Tyś jest nam mieszkaniem. W tej chwili odczułam w duszy obecność Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego, czułam się świątynią Bożą, czuję, że jestem dzieckiem Ojca; nie umiem wytłumaczyć wszystkiego, ale duch to dobrze rozumie. O dobroci nieskończona, jak bardzo zniżasz się do nędznego stworzenia”.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Dzisiaj – w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nabożeństwo ku czci Trójcy Przenajświętszej o godz.16.00, Msza św. popołudniowa o 16.30.
 2. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, dekoracje na Boże Ciało i różne dewocjonalia.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.
  • czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • sobota – św. Alojzego Gonzagi, zak.
 4. We wtorek – nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W środę - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Modlitwy, podziękowania i prośby można składać w zakrystii lub kaplicy Matki Bożej przed nowenną.
 6. W czwartek – przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, po procesji ok. 11.30 i o 16.30. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 16.00. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w procesji. Uroczystość rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. W czasie tej Mszy św. nastąpi odnowienie Komunii św. dzieci klas III. Prosimy, by te dzieci przyszły w swoich strojach komunijnych. Około godz. 10.00 wyruszymy procesją z kościoła ulicami: Jodłową, Janowską, Bohaterów Getta, 28 Stycznia, Tysiąclecia i Jodłową do kościoła, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. Prosimy aby dzieci po I Komunii Św. były w strojach komunijnych, a dziewczynki upiększały procesję sypaniem kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Panów prosimy o zorganizowanie się w niesieniu baldachimu. Zapraszamy osoby w strojach regionalnych i wszystkie poczty sztandarowe.
 7. W związku z uroczystością Bożego Ciała prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy. Prosimy także o udekorowanie okien swoich domów, szczególnie na trasie procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne z procesją teoforyczną o godzinie 17.30. Próba dzieci do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała we wtorek o godz. 16.00.
 8. W piątek - Msza św. do Miłosierdzia Bożego z nabożeństwem o godz. 11.00. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00
 9. W sobotę - Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. a w sobotę od godz. 17.00.
 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się dzień skupienia pracowników Służby Zdrowia. Początek o godz. 16.00 w Katowicach w parafii Mariackiej.
 11. Za tydzień gościć będziemy S. Annę Czajkowską ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, która powie nam o Apostolstwie Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zapraszamy na spotkania z Siostrą w sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 17.15  w klubie „U Plebana”. Kolekta jako specjalna przeznaczona będzie na remont domu parafialnego.
 12. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 13. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę dziękczynną do Św. Jana Pawła II od 4 – 11 sierpnia 2014 r. czasie której przewidziane jest zwiedzanie: Wenecji, Orvieto, Rzym, Watykan, San Marino, Padwa. Szczegółowy plan zamieszczony jest w gablotkach i na stronie internetowej www.kolbe-myslowice.pl. Zapisy w kancelarii paraf. do 30 czerwca.
 14. Bardzo serdecznie prosimy Parafian o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny. Można je przynosić do kancelarii lub zakrystii.
 15. Cech Rzemiosł Różnych w Mysłowicach zaprasza na Festyn Rzemieślniczy, który odbędzie się w sobotę 21 czerwca na boisku KS Górnik 09 Mysłowice. Początek godzina 12.00. W programie gry i zabawy, różne występy oraz mecz piłki nożnej Księża i mysłowiccy Rzemieślnicy o godz. 15.00. W czasie trwania festynu będzie można oddać krew - jako dar uratowania życia osobom znajdującym się w potrzebie.
 16. Przy prasie zostały wyłożone obrazki z 25-lecia kapłaństwa Ks. Proboszcza. Można je sobie zabrać z prośbą o modlitwę w int. Jubilata.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia m.in. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Rycerz Niepokalanej”, „List”, „Drogi Misyjne”, „Cuda i Łaski”, „Dzwonek Janowski”, i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, a na dzień Pański nam wszystkim tutaj zgromadzonym niech Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-06-15