Ogłoszenia Parafialne 2014-07-20

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
16. NIEDZIELA ZWYKŁA
20.07.2014 r.

Zło podobnie jak rak jest podstępne i wredne, a jak się rozrośnie to trudno je wykorzenić. Dlatego Chrystus daje nam czas. Czas na dokonanie decyzji. Praktyczniej i pożyteczniej będzie zwalczać zło od razu jak tylko zauważymy, że wykiełkowało. Prosto powiedzieć, trudniej wykonać. Na szczęście mamy Ducha Świętego do pomocy i Anioła Stróża – kto z nas o nim pamięta?

Kolekta w dniu dzisiejszym jako specjalna przeznaczona jest na remont domu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.
Dzisiaj po mszy św. ks. Oblat – tegoroczny neoprezbiter – Tadeusz Wdowczyk, udzieli wszystkim chętnym błogosławieństwa prymicyjnego.

 1. Nieszpory o godz.16.00, Msza św. popołudniowa o 16.30 a wieczorna o 20.00.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek –św. Marii Magdaleny
  • środa – Święto św. Brygidy, zak., patronki Europy
  • czwartek – św. Kingi, dz.
  • piątek – Święto św. Jakuba, Apostoła; wspom. św. Krzysztofa, patrona kierowców
  • sobota - św. Joachima i Anny, rodziców NMP
 3. WE WTOREK - Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W ŚRODĘ - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii.
 5. W CZWARTEK - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6. W PIĄTEK - nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00. W tym dniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców; w związku z tym w przyszłą niedzielę udzielamy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom ruchu drogowego – po każdej Mszy św.
 7. W SOBOTĘ - Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. W okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. a w sobotę od godz. 17.30.
 8. W NIEDZIELĘ – sakramentu Chrztu Św. udzielamy w czasie mszy św. o godz. 16.30. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
 9. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 10. Odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 10 sierpnia.
 11. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 17 sierpnia. oraz jednodniową pielgrzymkę do mniej znanych sanktuariów woj. Śląskiego: Koziegłówki, Mzyki i Leśniów. Termin wyjazdu 2 październik (czwartek), koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii.
 12. W sobotę 27 września organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. O. Pio w Górce Przeprośnej oraz na Jasną Górę. Wyjazd ok. godz. 13.00 powrót po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 13. Bardzo serdecznie prosimy Parafian o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny. Można je przynosić do kancelarii lub zakrystii. W związku z festynem organizujemy konkurs plastyczny dla dzieci na plakat – „moja rodzina w Roku Rodziny”. Prace prosimy dostarczyć do kancelarii lub zakrystii do końca wakacji.
 14. Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę dziękczynną do św. Jana Pawła II. Zapisy w kancelarii paraf.
 15. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych udziału we mszy św. oraz do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych. Dziś można nabyć: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Miłujcie się”, „Drogi Misyjne”, „Dzwonek Janowski”, i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, a na dzień Pański nam wszystkim tutaj zgromadzonym niech Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-07-20