Ogłoszenia Parafialne 2014-08-10

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO
10.08.2014 r.

Uczestniczymy dziś we Mszy św. odprawianej ku czci wielkiego naszego Rodaka i Patrona – św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika miłości. Ojciec Maksymilian w imię przykazania miłości, ofiarował życie za drugiego. „Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje”.
Serdecznie witamy wśród nas wszystkich Gości, zwłaszcza Ks. dra Zbigniewa Zielińskiego, który jest naszym tegorocznym kaznodzieją odpustowym.

Dzisiejszą kolektę przeznaczamy na potrzeby naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 1. Serdecznie zapraszamy na Sumę odpustową o godz. 11.00. Nieszpory odpustowe o godz.16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30 a wieczorna recytowana o 20.00.
 2. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
 3. Dzisiaj po każdej mszy św. zachęcamy do uczczenia relikwii św. Maksymiliana.
 4. W SIERPNIU – MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI – w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy została wystawiona Księga Trzeźwości, w której można wpisać postanowienia abstynencji czasowej lub stałej.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – św. Klary, dz.
  • czwartek – ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO, prezb. i męcz.
  • piątek – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
  • niedziela – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, KAPŁANA, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej6.    
 6. WE WTOREK - Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej. W tym dniu pragniemy przeżyć dzień chorych o godzinie 9.00. Wszystkich chorych naszej Parafii oraz starszych wiekiem serdecznie zapraszamy. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.  
 7. W ŚRODĘ - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii.   
 8. W CZWARTEK - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 9. W PIĄTEK – obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00; 9.00; 11.00; 16.30 oraz w Wigilię Uroczystości w czwartek o godz. 18.00. W czasie każdej mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.   
 10. W SOBOTĘ – Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30.   
 11. W okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. a w sobotę od godz. 17.30.   
 12. W NIEDZIELĘ – odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Wyjazd autokarowy pątniczek z naszej parafii o godz. 7.00. Kolekta mszy św. niedzielnych przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 13. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 14. Parafia nasza uczestniczy w akcji „Tornister pełen Uśmiechów”, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez wyposażenie plecaków dla najuboższych uczniów w naszej Parafii. Prosimy więc o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii przyborów szkolnych m.in. piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelina i przybory geometryczne. Akcja potrwa do końca miesiąca sierpnia.
 15. Bardzo serdecznie prosimy Parafian o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny. Można je przynosić do kancelarii lub zakrystii. W związku z festynem organizujemy konkurs plastyczny dla dzieci na plakat – „Moja rodzina w Roku Rodziny”. Prace prosimy dostarczyć do kancelarii lub zakrystii do końca wakacji.
 16. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych udziału we mszy św. oraz do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych szczególnie „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim miłym Gościom i Parafianom życzymy z okazji odpustu parafialnego radosnego odpoczynku i świętowania, a na ten dzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-08-10