Ogłoszenia Parafialne 2014-09-07

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
23 NIEDZIELA ZWYKŁA
07.09.2014 r.

Jak napominać tak, by otworzyć oczy na wyrządzone zło, by skłonić do skruchy? Skąd wziąć w sobie tyle przebaczenia, przyjaźni, dyskrecji i przecież pokory, także determinacji by nie rezygnować, nie ustawać w wysiłkach. Jedynie co możemy to prosić Jezusa w mocy Ducha Św. o mądrość właściwego rozeznania tak by nikomu nie być nic dłużny poza miłością.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca PJ o godz.16.00. Msza św. popołudniowa. o godz. 16.30.
 2. Panie Zespołu Charytatywnego zbierają dzisiaj ofiary dla potrzebujących z naszej parafii.
 3. Zapraszamy do naszego klubu „U Plebana” po każdej Mszy św. dopołudniowej, gdzie można kupić ciekawe książki, kartki, dewocjonalia oraz kalendarze.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – Święto Narodzenia NMP
  • piątek – Uroczystość NMP Piekarskiej, gł. patronki archidiecezji
  • sobota – św. Jana Chryzostoma, bpa i dK.
 5. WE WTOREK – Msza św. w int. emerytów, rencistów i starszych parafian o godz. 8.00 a po mszy św. i nabożeństwie ku czci św. Antoniego spotkanie w klubie „U Plebana”. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. 
 6. WE ŚRODĘ - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii. Poradnia życia rodzinnego dla narzeczonych i wszystkich zainteresowanych czynna będzie od godz. 18.00 – 20.00 w kancelarii parafialnej.
 7. W CZWARTEK – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W PIĄTEK – Msza św. dla wszystkich dzieci o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz.16.00.
 9. W SOBOTĘ – 13 września zapraszamy wszystkich Parafian i zainteresowanych na XIV BEZALKOHOLOWY FESTYN PARAFIALNY. Msza św. na rozpoczęcie festynu w int. wszystkich Parafian, Gości i Ofiarodawców o godz. 15.00. Podczas mszy św. wszystkim przedstawicielom grup parafialnych zostaną przekazane świece. Szczegółowy plan festynu zamieszczony jest na plakatach oraz wydrukowany na okolicznościowych kartkach wyłożonych przy prasie. W tym dniu nie będzie nabożeństwa do św. Maksymiliana.
 10. W NIEDZIELĘ – przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i prosimy o przyozdobienie naszych przydrożnych Krzyży. W czasie każdej mszy św., przyniesione krzyże zostaną poświęcone. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. W Katedrze katowickiej o godz. 14.00 obchodzony będzie Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi.
 11. W związku z festynem bardzo serdecznie prosimy panów i młodzież o pomoc w przygotowaniu estrady w sobotę o godz. 8.00. Panie chcące podzielić się swoimi słodkimi wypiekami, prosimy o dostarczenie ich do klubu „U Plebana” w sobotę (13 bm.) po mszy św. porannej.
 12. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 13. Zapraszamy dzieci i młodzież do zaangażowania się w grupy parafialne: Ministrantów, Dzieci Maryi, Oazy.
 14. Biblioteka parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od 18.00 do 20.00 w klubie „U Plebana”.
 15. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii ze SP nr 3 w środę 10 września bezpośrednio po mszy św. wieczornej w kościele a z pozostałych szkół w środę 17 września.
 16. Zachęcamy wiernych, szczególnie małżonków, do przeżycia rekolekcji zamkniętych w domach rekolekcyjnych w Brennej, w Panewnikach lub Kokoszycach.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Dominik”, „Ola i Jaś”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, a na cały dzień i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-09-07