Ogłoszenia Parafialne 2014-10-26

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
30 NIEDZIELA ZWYKŁA
26.10.2014 r.


Kochać całym sercem, najbardziej wewnętrznym organem, dzięki któremu ukrwione zostają wszystkie części mojego ciała. Kochać całą duszą, całym boskim tchnieniem we mnie, dzięki któremu w ogóle mogę oddychać. Kochać wszystkimi moimi myślami, wszystkim co mnie zajmuje i porusza wczoraj, dziś i jutro. Kochanie tymi wszystkimi władzami nie jest błahostką. Miłość do Boga z taką mocą jest rzeczywiście wielkim przykazaniem.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jako specjalna przeznaczona jest na remont domu katechetycznego. Polecamy ją Waszej ofiarności i serdecznie dziękujemy za dar serca.

 1. Sakramentu Chrztu św. udzielamy w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Nabożeństwo różańcowe o godz.15.45. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek – ŚWIĘTO ŚW. APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA
  • czwartek – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W KATOWICACH
  • sobota – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 3. Zapraszamy do udziału w ostatnich nabożeństwach różańcowych o godz. 17.15.
 4. W PONIEDZIAŁEK – spotkanie katechetyczne dla 5-latków odbędzie się o godz. 16.30 a dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św. o godz. 17.00 w klubie „U Plebana”.
 5. WE WTOREK – nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 6. W ŚRODĘ – Nabożeństwo różańcowe jest połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.15. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii. Po mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne grupy św. O. Pio.
 7. W CZWARTEK – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W PIĄTEK – Spowiedź dla dzieci młodszych i starszych od godz.16.00. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.
 9. W SOBOTĘ – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Porządek mszy św. jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Modlitwy na cmentarzu o godz. 15.00 przy 3 bramie. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.
 10. W NIEDZIELĘ – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nabożeństwo i różaniec za zmarłych zalecanych o godz. 15.30. Zapraszamy szczególnie rodziny tych zmarłych, którzy odeszli od nas od Uroczystości Wszystkich Św. w ubiegłym roku do 1 listopada tego roku. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 11. Przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Z racji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, w kancelarii lub zakrystii można składać wypominki za zmarłych, które wypisujemy drukowanymi literami. Karteczki na zalecki wyłożone są przy prasie. Natomiast w dzisiejszą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Św. w przedsionku kościoła można zapisać zmarłych po każdej mszy św. dopołudniowej.
 12. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa Uroczystości Wszystkich Św. i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze Nasz” i „Wierzę”, modlitwy w intencji Ojca Św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, oraz w dniach od 1 – 8 listopada odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając zwykłe warunki odpustu.
 13. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje przed wizytacją Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca w naszej Parafii. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 2 listopada i zakończą się we wtorek 4 listopada. Szczegółowy plan wydrukowany jest w Dzwonku Janowskim. Wizytacja kanoniczna odbędzie się w piątek 7 listopada i w niedzielę 9 listopada br. Szczegółowy plan wizytacji zostanie podany za tydzień.
 14. Biblioteka parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 18.00 - 20.00 i we wtorek od godz. 8.00 - 10.00.
 15. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Cuda i Łaski”, „Ola i Jaś”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, a na cały dzień i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-10-26