Ogłoszenia Parafialne 2014-11-02

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
02.11.2014 r.

Jednym ze skutecznych sposobów oceny naszej wiary jest przyjrzenie się postawie wobec śmierci. Jeżeli jest ona pełna lęku, to dowód na to, jak wiele w tej dziedzinie powinniśmy zrobić. Pomaga nam w tym Ewangelia, która mówi: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie!”. Męstwo chrześcijanina zatem ma być oparte na dojrzałej wierze, a stosunek do śmierci ma być elementem jego pełnego odwagi odniesienia do życia.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje przed wizytacją kanoniczną. Witamy w naszej Parafii Ks. Grzegorza Kolbiarza, który prowadzi te rekolekcje i życzymy mu światła Ducha Św.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na odbudowę kościoła katedralnego w Sosnowcu po pożarze. Polecamy ją Waszej ofiarności i serdecznie dziękujemy za dar serca.

 1. Od dziś rozpoczynamy rekolekcje przed wizytacją kanoniczą Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. które potrwają do wtorku 4 listopada. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św.
 2. Nabożeństwo i różaniec za zmarłych zalecanych o godz. 15.30. Msza popołudniowa o godz. 16.30.
 3. Zapraszamy do klubu „U Plebana” po każdej Mszy św. dopołudniowej, gdzie można kupić ciekawe książki, kartki oraz świece wigilijne.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek – św. Karola Boromeusza, bpa
  • niedziela – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ
 5. Od jutra Msze św. poranne sprawowane będą o godz. 8.00. Różaniec za dusze zalecane do soboty o godz. 17.15, oprócz piątku.
 6. W PONIEDZIAŁEK – spotkanie katechetyczne dla 5-latków odbędzie się o godz. 16.30 a dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św. o godz. 17.00 w klubie „U Plebana”. Nauki rekolekcyjne na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 a nauka stanowa dla rodziców wychowujących dzieci i młodzież, szczególnie dla rodziców i świadków młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania o godz. 19.00.
 7. WE WTOREK – nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej sprawowanej o godz. 8.00 w int. wszystkich emerytów, rencistów i starszych Parafian. Na Mszę św. zapraszamy także chorych, którym w ramach rekolekcji udzielone zostanie błogosławieństwo lourdzkie. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Msza św. z nauką rekolekcyjną szczególnie dla małżonków o godz. 18.00 w czasie której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie. Nauka stanowa dla młodzieży o godz. 19.00. Na zakończenie rekolekcji zostanie przeprowadzona kolekta na remont katedry w Katowicach.
 8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
 9. W CZWARTEK – Msza św. o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne o godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 dla: dzieci, młodzieży bierzmowanej, świadków bierzmowania i rodziców.
 10. W PIĄTEK – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. W tym dniu rozpoczyna się wizytacja kanoniczna ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. Wszystkie grupy parafialne dorosłych oraz służbę kościoła i probostwa zapraszamy na godz. 15.30 do kościoła. Prosimy by każda grupa przygotowała krótkie przedstawienie. Liturgiczne powitanie Ks. Arcybiskupa o godz. 16.45 a uroczysta Msza św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie a także wszystkie poczty sztandarowe. O godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej i Synodalnej z Ks. Arcybiskupem w klubie „U Plebana”.
 11. W SOBOTĘ – Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. porannej. Obchód chorych odbędzie się od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wieczór ze św. Janem Pawłem II o godz. 17.00 i połączony będzie z nabożeństwem różańcowym za zmarłych zalecanych. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. a w sobotę od godz. 17.00.
 12. W NIEDZIELĘ – na wszystkich Mszach św. dopołudniowych Ks. Abp Wiktor Skworc wygłosi homilie, a o godz. 10.30 odprawi uroczystą Mszę św. w czasie której poświęci polichromię naszego kościoła. Na tą Mszę św. zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe. Po niej. spotkanie z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi naszej Parafii w kościele. Grupy te przygotowują krótkie przedstawienie. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 13. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze Nasz” i „Wierzę”, modlitwy w intencji Ojca Św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, oraz w dniach od 1 – 8 listopada odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając zwykłe warunki odpustu.
 14. Biblioteka parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 18.00 - 20.00 i we wtorek od godz. 8.00 - 10.00.
 15. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, , „Ola i Jaś”, „Dominik” z płytą „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, a na cały dzień i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-11-02