Ogłoszenia Parafialne 2014-11-09

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

DUSZPASTERSKIE OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ
ZAKOŃCZENIE WIZYTACJI KANONICZNEJ
09.11.2014 r.

Gromadzimy się w naszej świątyni, aby przyglądnąć się tajemnicy poświęcenia najważniejszej bazyliki na całym świecie – bazyliki św. Jana na Lateranie. Ten kościół to matka wszystkich innych kościołów. Na samym początku czwartego stulecia, gdy już można było budować domy Boże, wzniesiono tę bazylikę. W świetle Bożego słowa spróbujmy pochylić się nad obrazem świątyni, w której mieszka Bóg. Obecność Boga w świątyni naszej duszy to najważniejsze przesłanie i dzisiejszego święta, i słów natchnionych.

Witamy w naszej wspólnocie Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, który przeprowadza wizytację kanoniczną w naszej Parafii. Życzymy mu światła Ducha Świętego i wstawiennictwa naszych Świętych Patronów.  

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 1. W dzisiejszą niedzielę Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc na wszystkich Mszach św. dopołudniowych głosi słowo Boże, a o godz. 10.30 odprawi uroczystą Mszę św. w czasie której poświęci polichromię naszego kościoła. Na tą Mszę św. zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe. Po niej spotkanie z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi naszej Parafii w kościele
 2. Dziś w Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają przed kościołem ofiary na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 3. Nieszpory o godz. 16.00. Msza popołudniowa o godz. 16.30.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – św. Leona Wielkiego, pap. i dK
  • wtorek – św. Marcina z Tours, bpa
  • środa - św. Jozafata, bp. i męcz.
  • czwartek - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski
  • piątek - bł. Marii Luizy Mekert, dz.
 5. Od listopada Msze św. poranne sprawowane są o godz. 8.00.
 6. W PONIEDZIAŁEK – spotkanie katechetyczne dla 5-latków odbędzie się o godz. 16.30 a dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św. o godz. 17.00 w klubie „U Plebana”.
 7. WE WTOREK – przypada Święto Niepodległości. Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej sprawowanej o godz. 8.00. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W ŚRODĘ - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.15. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii. Poradnia życia rodzinnego dla narzeczonych i zainteresowanych czynna będzie od godz. 18.00 - 20.00 w kancelarii paraf. Katecheza dla dorosłych po mszy św. wieczornej w klubie „U Plebana”. Bliższe przygotowanie do małżeństwa dla 2 klas ponadgimnazjalnych o godz. 19.15.
 9. W CZWARTEK – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 10. W PIĄTEK – Msza św. szkolna o godz. 16.30, podczas której poświęcone zostaną medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Spowiedź dla dzieci młodszych i starszych od godz.16.00. Dzieci, które zrobiły różańce lub zbierały obrazki z nabożeństw różańcowych otrzymają nagrody po mszy św. szkolnej. Prosimy o przyniesienie tych obrazków.
 11. W SOBOTĘ – Spowiedź św. od godz. 17.00 a w tygodniu przed każdą mszą św. „Wieczór modlitwy uwielbienia” o godz. 19.00, na który serdecznie zapraszamy.
 12. W NIEDZIELĘ – przeżywać będziemy jako Dzień Muzyki Liturgicznej.
 13. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. ze SP nr 3 w środę 12 listopada po mszy św. wieczornej w kościele, a ze SP nr 1 i 9 w środę 19 listopada po mszy św. wieczornej.
 14. Biblioteka parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 18.00 - 20.00 i we wtorek od godz. 8.00 - 10.00.
 15. Ikonę św. Rodziny z Nazaretu peregrynującą po rodzinach naszej parafii, można odbierać z zakrystii.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „Ola i Jaś” z płytą, „Dominik” z płytą, „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Dziękujemy za udział we Mszy św. i za złożone dzisiaj ofiary, a na Dzień Pański i cały tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2014 Ogłoszenia Parafialne 2014-11-09