Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
05.04.2015 r.

Chrystusa Zmartwychwstałego nie szuka się w grobie! Nie znalazły Go tam niewiasty, nie znaleźli Piotr i Jan. Nikt, kto szuka Jezusa w grobie, tam Go nie znajdzie. Nie znajdą Go także pielgrzymujący do Ziemi Świętej. On przychodzi do człowieka w swoim słowie i w swoim Ciele oraz Krwi. To jest wspaniała i niezwykła prawda, którą proklamujemy w swoim sercu, że “Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał”!

Dzisiejszą kolektę, którą polecamy Waszej ofiarności, przeznaczamy na wszystkie potrzeby kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Uroczyste Nieszpory Wielkanocne, na które serdecznie zapraszamy o godz. 16.00, Msza Święta popołudniowa o 16.30.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nieszporów nie będzie. Kolekta w drugi dzień świąt przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
 3. We Wtorek Wielkanocny - nabożeństwo ku czci św. Antoniego po mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Kancelaria w sprawach ślubnych nie będzie czynna.
 4. W Środę Wielkanocną – nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i wszystkich zainteresowanych będzie czynna od godz. 18.00 - 20.00 w kancelarii parafialnej
 5. W Czwartek Wielkanocny - adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Biblioteka parafialna czynna będzie od godz. 18.00 do 20.00.
 6. W Piątek Wielkanocny – Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16.00. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 7. W Sobotę Wielkanocną – Konwent Wielkanocny z udziałem kapłanów naszego Dekanatu odbędzie się w naszej Parafii o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wieczór ze św. Janem Pawłem II o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.00 a w tygodniu przed każdą Mszą św.
 8. Przyszłą niedzielę, II wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji, a Panie z Zespołu Charytatywnego zbierać będą ofiary przed kościołem dla potrzebujących z naszej Parafii.
 9. Wszystkim, którzy w tym roku zaangażowali się w przygotowanie obrzędów Triduum Paschalnego składamy serdeczne podziękowanie: tym, którzy pracowali przy Ciemnicy i Bożym Grobie, Pani od dekoracji kwiatów, Paniom sprzątającym kościół, służbie liturgicznej, kościelnej, scholii, Chórowi św. Maksymiliana oraz Orkiestrze KWK Mysłowice – Wesoła za udział w Wigilii Paschalnej. Dziękujemy księżom wikarym i ojcom Misjonarzom Oblatom za posługę w konfesjonale. Wszystkim za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. Wszystkim, którzy przesłali nam życzenia świąteczne składamy serdeczne podziękowanie.
 11. Oaza Rodzin z naszej Parafii zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Moja ulubiona piosenka religijna”, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 12 kwietnia po wieczornej Mszy św. ok. godz. 17.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii do czwartku 9 kwietnia.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Rycerz Niepokalanej”, „Dzwonek Janowski”, „Dominik” z płytą, „Miłujcie się” i inna prasa religijna.

Pragniemy Wam – Kochani Parafianie i Goście w dniu Zmartwychwstania Pańskiego złożyć serdeczne życzenia – niechaj Chrystus Zmartwychwstały napełnia wasze serca pokojem, radością, miłością i udziela wszelkich łask. Na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2015 Ogłoszenia Parafialne 2015-04-05