Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
31.05.2015 r.

Sprawowanie każdej Eucharystii rozpoczynamy znakiem krzyża w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego – w imię Najświętszej i Nierozdzielnej Trójcy. Dziś czynimy to w wyjątkowy sposób; obchodzimy bowiem uroczystość Trójcy Świętej. Zostaliśmy stworzeni i powołani po to, by na wieki mieć udział w życiu samego Boga. Niespokojne jest nasze serce, dopóki w Nim nie spocznie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 1. Dzisiaj – w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nabożeństwo majowe o 16.00, a Msza św. popołudniowa o 16.30.
  Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, dekoracje na Boże Ciało i dewocjonalia. W dzisiejszą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Wspieramy i ogarniamy ich modlitwą.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • PONIEDZIAŁEK – ŚW. JUSTYNA, MĘCZ.
  • ŚRODA – ŚW. MĘCZ. KAROLA LWANGI I TOW.
  • CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
  • PIĄTEK – ŚW. BONIFACEGO, BPA I MĘCZ.
 3. W poniedziałek – Biblioteka parafialna czynna jest od godz. 18.00 do 20.00.
 4. We wtorek – nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii przed nabożeństwem.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 7. W czwartek – przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, po procesji ok. godz. 11.30 i o 16.30. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 16.00. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w procesji. Uroczystość rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. W czasie tej Mszy Św. nastąpi odnowienie Komunii Św. dzieci klas III. Prosimy, by te dzieci przyszły w strojach komunijnych. Około godz. 10.00 wyruszymy procesją z kościoła ulicami: Jodłową, Tysiąclecia P.P., Mieszka I, Janowską i Jodłową do kościoła, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza Św. Prosimy aby dzieci po I Komunii Św. były w strojach komunijnych, a dziewczynki upiększały procesję sypaniem kwiatów. Panów prosimy o zorganizowanie się w niesieniu baldachimu. Zapraszamy osoby w strojach regionalnych i wszystkie poczty sztandarowe.
 8. W związku z uroczystością Bożego Ciała prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy. Prosimy także o udekorowanie okien swoich domów, szczególnie na trasie procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne z procesją teoforyczną o godz. 17.30. Próba dzieci do sypania kwiatów we wtorek o godz. 16.00. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów.
 9. W piątek – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30. Msza Św. młodzieżowa o godz. 19.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi dla młodzieży.
 10. W Sobotę – Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy Św. porannej. Wieczór ze Św. Janem Pawłem II wraz z nabożeństwem eucharystycznym o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą św. W sobotę odbędą się odwiedziny chorych po Mszy Św. porannej i nabożeństwie. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Początek o godz. 10.00.
 11. W przyszłą niedzielę - kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, a Panie z Zespołu Charytatywnego zbierać będą ofiary przed kościołem dla potrzebujących z naszej Parafii. W tym dniu odbędzie się doroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śl. Początek godz. 10.30.
 12. Kandydaci do bierzmowania mają swoje obowiązkowe spotkanie w piątek – 5 czerwca – o godz. 10.00 i o godz. 19.00 Msza Św.
 13. W Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy na ekumeniczny koncert rodzinny „Bądź jak Jezus” w Parku Słupna. Początek godz. 15.00.
 14. Oaza Rodzin we współpracy z księdzem Proboszczem zaprasza wszystkich młodych parafian na zabawę zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy wszystkie dzieci w sobotę 6 czerwca od godziny 10 do godziny 13 na wspólne świętowanie tego wspaniałego dnia. Zabawy poprowadzi ciocia Kasia z Kolorowego Podwórka. Serdecznie zapraszamy.
 15. Zapisy na pielgrzymkę kobiet - w niedzielę 16 sierpnia - w kancelarii parafialnej. Koszt 20 zł.
 16. Prosimy o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny do kancelarii lub zakrystii. W związku z festynem zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. „Biblia w obrazkach”. Prace można przynosić do zakrystii.
 17. Pielgrzymka do sanktuarium Św. O.Pio w Górce Przeprośnej i na Jasną Górę odbędzie się 26 września. Wyjazd o godz. 13.00 powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt 25 zł.. Zapisy w kancelarii.
 18. Msza św. dziękczynna w intencji uczestników  archidiecezjalnej pielgrzymki osób chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin będzie odprawiona w sobotę 6 czerwca br. o godz. 15 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach – Osiedle Tysiąclecia (dolny kościół, ul. Mieszka I 6). Eucharystii będzie przewodniczył abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Ponadto informujemy, że z okazji pielgrzymki wydano pamiątkowy katalog-album z bogatym zbiorem zdjęć. Album – w cenie 25 zł – będzie można nabyć po Mszy św. Serdecznie zapraszamy pielgrzymów wraz z rodzinami i przyjaciółmi!
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia m.in. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” z czerwca, „Ola i Jaś” „Rycerz Niepokalanej”, „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Dziękujemy za udział we Mszy św. oraz złożone ofiary. Życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2015 Ogłoszenia Parafialne 2015-05-31