Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22. NIEDZIELA ZWYKŁA
30.08.2015 r.

Sprawowanie Eucharystii jest rzeczywiście centrum życia chrześcijańskiego, tak w odniesieniu do całego Kościoła, jak i w odniesieniu do lokalnych wspólnot. Trzeba jednak równocześnie pamiętać o tym, że wierni powinni w życiu i postępowaniu wprowadzać to, co pojęli przez wiarę i sakrament w sprawowaniu Eucharystii. Każdy przeto, kto uczestniczy we Mszy świętej ma być na co dzień świadkiem Chrystusa.

Dzisiejszą kolektę jako specjalną przeznaczamy na remont domu parafialnego i organ. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.  

 1. Dekretami księdza Arcybiskupa zostali przeniesieni do innych parafii: ks. Tomasz Żołna, któremu dziękujemy za 5-letnią posługę i ks. Krzysztof Gembara za 2-letnią posługę.
  Jednocześnie witamy w naszej parafii nowych księży wikarych: ks. Zbigniewa Glenca, który przybył do nas z Parafii w Wyrach i ks. Bartłomieja Cieślaka, który przybył z parafii w Jejkowicach.
  Wszystkim kapłanom życzymy światła i prowadzenia Ducha Świętego.
 2. Nieszpory o godzinie 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30, a wieczorna recytowana o 20.00.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • CZWARTEK  – ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO, PAP. I DK.
 4. W poniedziałek – Msza św. za zmarłych parafian o godz. 18.00.
 5. We wtorek – Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla młodzieży ZSP nr 1 o godz. 8.00, a dla dzieci SP nr 3 o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie dzieci klas I z rodzicami. Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Od wtorku kancelaria parafialna czynna będzie według stałego porządku sprzed wakacji, podobnie w sprawach ślubnych.
 6. W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii przed nabożeństwem. Spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.
 7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 8. W czwartek – Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 7.00, a adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 9. W piątek – nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. porannej i o godz. 17.30. Msza św. dla wszystkich dzieci o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 15.45. Dzieciom klas I poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi dla młodzieży a po niej spotkanie klas III gimnazjalnych.
 10. W sobotę – nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. porannej. Obchód chorych odbędzie się od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wieczór ze św. Janem Pawłem II o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.00. W tym dniu przeżywać będziemy Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.
 11. Od przyszłej niedzieli wracamy do właściwego porządku Mszy św. niedzielnych – 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.30. Msza św. o godz. 9.00 - tzw. Żniwna czyli dziękczynna za tegoroczne zbiory. Panie z Zespołu Charytatywnego po każdej Mszy św. zbierać będą ofiary dla potrzebujących z naszej Parafii. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. W tym dniu w Katedrze katowickiej odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Początek godz. 14.00
 12. XV Bezalkoholowy Festyn Parafialny odbędzie się w sobotę 12 września. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię. W związku z festynem prosimy nasze Panie o słodkie wypieki, które będzie można przynosić w sobotę 12 września po Mszy św. porannej do naszego klubu. Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Biblia w obrazkach”. Prace można przynosić do zakrystii.
 13. Zapisy na pielgrzymkę do Francji (m.in. Lourdes i La Salette) w 2016 roku potrwają do końca tygodnia. Koszt całkowity 3600 zł. (przy zapisie 600 zł.)
 14. Pielgrzymka do sanktuarium Św. O.Pio w Górce Przeprośnej i na Jasną Górę odbędzie się 26 września. Wyjazd o godz. 13.00 powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt 25 zł.. Zapisy w kancelarii.
 15. Zachęcamy wiernych szczególnie małżonków, do przeżycia rekolekcji zamkniętych w domach rekolekcyjnych: Brennej, Panewnikach lub Kokoszycach.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, a na cały dzień i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2015 Ogłoszenia Parafialne 2015-08-30