Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19. NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI
ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO
09.08.2015 r.

Uczestniczymy dziś we Mszy św. odprawianej ku czci wielkiego naszego Rodaka i Patrona – św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika miłości. Ojciec Maksymiliana w imię przykazania miłości, ofiarował życie za drugiego. „Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje”.
Serdecznie witamy wśród nas wszystkich Gości, zwłaszcza Ojca Andrzeja Noga – Misjonarza Oblata, który jest naszym tegorocznym kaznodzieją odpustowym.
Dzisiejszą kolektę przeznaczamy na potrzeby naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 1. Serdecznie zapraszamy na nieszpory odpustowe o godzinie 16.00. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary przed kościołem dla potrzebujących z naszej Parafii. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Po każdej Mszy św. zachęcamy do uczczenia relikwii św. Maksymiliana.
 2. W sierpniu – miesiącu trzeźwości – w kaplicy Matki Bożej zostały wystawiona Księga Trzeźwości, w której można wpisać postanowienia abstynencji czasowej lub stałej.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • PONIEDZIAŁEK  – ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAK. I MĘCZ.
  • WTOREK – ŚW. KLARY, DZ.
  • PIĄTEK – ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO, PREZB.
  • SOBOTA –UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
 4. We wtorek – nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. W tym dniu pragniemy przeżyć dzień chorych o godzinie 9.00. Wszystkich chorych naszej Parafii oraz starszych wiekiem serdecznie zapraszamy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii przed nabożeństwem.
 6. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 7. W sobotę – obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. sprawowane będą  o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 16.30 oraz w Wigilię Uroczystości w piątek o godz. 18.00. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana w sobotę o godz. 17.30, po nim Msza św. z 20 niedzieli zwykłej, a nie z Uroczystości Wniebowzięcia. W okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.30.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Wyjazd autokarowy pątniczek z naszej Parafii o godz. 7.00. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 9. Zapisy na pielgrzymkę do Francji (m.in. Lourdes i La Salette) w 2016 roku potrwają do końca wakacji. Koszt całkowity 3600 zł. (przy zapisie 600 zł.)
 10. Prosimy o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny do kancelarii lub zakrystii. W związku z festynem zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. „Biblia w obrazkach”. Prace można przynosić do zakrystii.
 11. Pielgrzymka do sanktuarium Św. O.Pio w Górce Przeprośnej i na Jasną Górę odbędzie się 26 września. Wyjazd o godz. 13.00 powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt 25 zł.. Zapisy w kancelarii.
 12. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do udziału we Mszy św. oraz do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Św., książek i czasopism religijnych szczególnie „Gościa Niedzielnego”.
Wszystkim miłym Gościom i Parafianom życzymy z okazji odpustu parafialnego radosnego odpoczynku i świętowania, a na ten dzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2015 Ogłoszenia Parafialne 2015-08-09