Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24. NIEDZIELA ZWYKŁA
13.09.2015 r.

Ołtarz, przy którym gromadzimy się dla sprawowania Ofiary eucharystycznej, może być słusznie nazwany Kalwarią, ponieważ uobecnia się na nim ofiara Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Z tej racji właśnie tutaj mamy coraz pełniej rozumieć, że w krzyżu jest nie tylko cierpienie, lecz także zbawienie i miłości nauka.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Nieszpory o godzinie 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, kartki i dewocjonalia. Dziś pielgrzymka do Sanktuarium NMP w Pszowie. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.
  Modlimy się za wszystkie dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • PONIEDZIAŁEK  – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
  • WTOREK – NMP BOLESNEJ
  • ŚRODA – ŚW. MĘCZ. KORNELIUSZA, PAP. I CYPRIANA, BPA
  • PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAK. PATRONA POLSKI I MŁODZIEŻY
 3. W poniedziałek – spotkanie dla 5-latków o godzinie 16.30, a dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św. o godzinie 17.00 w klubie „U Plebana”. W tym dniu z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego zostaną poświęcone w czasie Mszy św. przyniesione krzyże. Prosimy o przyozdobienie naszych krzyży przydrożnych.
 4. We wtorek – we wspomnienie MB Bolesnej patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy członków Apostolstwa na Godzinki MB Bolesnej, Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Antoniego a następnie na spotkanie w klubie „U Plebana”. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii przed nabożeństwem.
 6. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym dniu zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. ze SP nr 3 bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w kościele. Rodziców dzieci ze SP nr 1 i 9 w czwartek 24 września.
 7. W piątek – Msza św. do Miłosierdzia Bożego z nabożeństwem o godzinie 15.00. Msza św. dla wszystkich dzieci o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00.
 8. W sobotę – Nabożeństwo do św. Maksymiliana o godzinie 17.30. Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą świętą.
  Wieczór modlitwy uwielbienia, na który serdecznie zapraszamy o godzinie 19.00.
  W tym dniu wspólnoty Księży Misjonarzy Saletynów z Mysłowic - Krasów zapraszają na Odpust ku czci MB Saletyńskiej.
  Msza św. z nabożeństwem i procesją maryjną o godzinie 15.00 w ogrodzie zakonnym.
 9. W niedzielę – kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a przed kościołem zbiórka na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W tym dniu w katowickie Katedrze spotykają się Dzieci Maryi.
 10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie XV Bezalkoholowego Festynu Parafialnego.
 11. Młodzież klas III gimnazjalnych, która pragnie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii, składa w kancelarii parafialnej własnoręcznie napisane podanie wraz ze wszystkimi danymi do końca września.
 12. Biblioteka parafialna czynna będzie w poniedziałek od godz. 16.00 do 18.00 oraz w środę od godz. 8.00 do 10.00.
 13. Pielgrzymka do sanktuarium Św. O. Pio w Górce Przeprośnej i na Jasną Górę odbędzie się 26 września. Wyjazd o godz. 13.00 powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt 25 zł.. Zapisy w kancelarii.
 14. Dzieci i młodzież zapraszamy do włączenie się w grupy parafialne: Ministrantów, Dzieci Maryi, Scholi i Oazy.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Dominik” z płytą, „Ola i Jaś” z płytą, „Cuda i Łaski”, „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, a na cały dzień i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2015 Ogłoszenia Parafialne 2015-09-13