Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25. NIEDZIELA ZWYKŁA
20.09.2015 r.

Niełatwo jest naśladować Chrystusa, który będąc równy Ojcu uniżył samego siebie i przyjął postać sługi, stawszy się posłuszny aż do śmierci. A przecież uczeń powinien być zawsze zapatrzony w swojego Mistrza i starać się Go naśladować. Wiadomo ponadto, że dopiero postawa pokory i służby braciom pozwala budować jedność i prawdziwą wspólnotę.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. 

 1. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają dzisiaj przed kościołem ofiary na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Nieszpory o godzinie 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
  Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, kartki i dewocjonalia.
  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Otoczmy modlitwą pracowników naszego Radia i wydawnictw prasowych. Dziś także w katowickiej Katedrze spotykają się na dorocznej pielgrzymce Dzieci Maryi.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • PONIEDZIAŁEK  – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY
  • ŚRODA – ŚW. O. PIO Z PIETRELCINY, PREZB.
 3. W poniedziałek – spotkanie dla 5-latków o godzinie 16.30, a dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św. o godzinie 17.00 w klubie „U Plebana”.
 4. We wtorek – nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii przed nabożeństwem. Z okazji wspomnienia św. O. Pio zapraszamy grupę modlitewną św. O. Pio na Mszę św. wieczorną i spotkanie w klubie „U Plebana”. W tym dniu czynna będzie poradnia życia rodzinnego dla narzeczonych i zainteresowanych w kancelarii parafialnej od godz. 18.00 do 20.00.
 6. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym dniu zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. ze SP nr 1 i 9 bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w kościele. W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. bp senior Gerard Bernacki. Pamiętajmy w modlitwie o księdzu Biskupie.
 7. W piątek – Msza św. dla wszystkich dzieci o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. Nauka przed chrztem, którego udzielamy w przyszłą niedzielę, dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
 8. W sobotę – Nabożeństwo do św. Maksymiliana o godzinie 17.30. Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą świętą. W sobotę imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu Arcybiskupie.
 9. W niedzielę – kolekta jako specjalna przeznaczona będzie na remont organ i domu parafialnego.
 10. Od jutra przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Przez 2 tygodnie zapisywać będziemy intencje jubileuszowe i terminy ślubów, a później Msze św. za zmarłych. W związku z intencjami prosimy o ich potwierdzanie miesiąc przed ich odprawieniem.
 11. Młodzież klas III gimnazjalnych, która pragnie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii, składa w kancelarii parafialnej własnoręcznie napisane podanie wraz ze wszystkimi danymi do końca września.
 12. Biblioteka parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna.
 13. Pielgrzymka do sanktuarium Św. O.Pio w Górce Przeprośnej i na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 26 września. Wyjazd o godz. 13.00 powrót po Apelu Jasnogórskim.
 14. Dzieci i młodzież zapraszamy do włączenie się w grupy parafialne: Ministrantów, Dzieci Maryi, Scholi i Oazy.
 15. Zapraszamy na pielgrzymkę do Francji w 2016 roku. Bliższe informacje wywieszone są w gablotkach.
 16. Chór Chłopięcy Archidiecezji Katowickiej pod patronatem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach ogłasza nabór na rok 2015/16. Próby i przesłuchania: w każdy wtorek i piątek od godz. 17:30 w budynku Wydziału Teologicznego w Katowicach - ul. Jordana 18. Kandydaci są proszeni o wcześniejsze wypełnienie formularza na stronie: www.chor.katowice.pl. Zapraszamy chłopców w wieku od 8 do 14 lat.
 17. Nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz emerytowanych nauczycieli zapraszamy na XII Archidiecezjalną Pielgrzymkę do katedry Chrystusa Króla w Katowicach, zaplanowaną w dniu 10 października br.  Pielgrzymka pod hasłem „ZRÓBCIE WSZYSTKO COKOLWIEK WAM POWIE MÓJ SYN” rozpocznie się o godz.9 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Informacje o programie pielgrzymki znajdziemy na plakatach.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Ola i Jaś”, „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, a na dzisiejszy dzień i cały tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2015 Ogłoszenia Parafialne 2015-09-20