Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26. NIEDZIELA ZWYKŁA
27.09.2015 r.

Gromadząc się wspólnie przy tym samym ołtarzu doświadczamy przede wszystkim dobroci Ojca niebieskiego, który nas umiłował aż do ofiarowania własnego Syna. Tym samym uczymy się jakiejś wielkiej wspaniałomyślności, która cieszy się każdym dobrem i chce, aby wszyscy jak najobficiej skorzystali z owoców śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Dzisiejsza kolekta jako specjalna przeznaczona jest na remont organ i domu parafialnego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.  

 1. Sakramentu Chrztu św. udzielamy w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Nieszpory o godzinie 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
  Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, kalendarze, różańce i dewocjonalia.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • PONIEDZIAŁEK  – ŚW. WACŁAWA, MĘCZ.
  • WTOREK – ŚWIĘTO ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
  • ŚRODA – ŚW. HIERONIMA, PREZB. I DK.
  • CZWARTEK – ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS, DZ. I DK.
  • PIĄTEK – ŚW. ANIOŁÓW STRÓŻÓW
 3. W poniedziałek – spotkanie dla 5-latków o godzinie 16.30, a dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św. o godzinie 17.00 w klubie „U Plebana”.
 4. We wtorek – nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej.. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 po niej Msza św. za zmarłych Parafian o godz. 18.00.
 5. W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii przed nabożeństwem.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. W czwartek – Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 15.45. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach – dorosłych, młodzież i dzieci, które zbierają obrazki. Nabożeństwa przygotowują i rozważają poszczególne grupy parafialne. Plan nabożeństw wydrukowany jest w „Dzwonku Janowskim” i wywieszony w gablotkach.
 8. W piątek – Nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. porannej. Msza św. dla wszystkich dzieci o godz. 16.30 na której zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom klas 2 przygotowujących się do I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 15.45. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi dla młodzieży, a po niej spotkanie grupy przygotowującej się do bierzmowania.
 9. W sobotę – Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. porannej. Obchód chorych odbędzie się od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wieczór ze św. Janem Pawłem II o godz. 17.00, połączony z nabożeństwem różańcowym. Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą świętą.
 10. W niedzielę – za tydzień Panie z Zespołu Charytatywnego zbierać będą przed kościołem ofiary dla potrzebujących z naszej Parafii. Kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.
 11. Jeszcze przez tydzień zapisywać będziemy int. jubileuszowe i terminy ślubów na rok 2016, a później Msze św. za zmarłych. W związku z intencjami prosimy o ich potwierdzanie miesiąc przed ich odprawieniem.
 12. Wyjazd pielgrzymów do Koszęcina, Cieszowej, Lublińca i Lubecka w czwartek – 1 października – o godz. 8.30.
 13. Młodzież klas III gimnazjalnych, która pragnie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii, składa w kancelarii parafialnej własnoręcznie napisane podanie wraz ze wszystkimi danymi do najbliższej środy.
 14. Biblioteka parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 18.00 oraz w środę od godz. 8.00 do 10.00.
 15. Dzieci i młodzież zapraszamy do włączenia się w grupy parafialne: Ministrantów w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00, Scholi w sobotę o godz. 11.00 i Oazy w piątek po Mszy św. wieczornej.
 16. Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych, że nauki przedślubne w naszej Parafii odbędą się w czwartek 08 października o godz. 19.00, w piątek 16 października o godz. 19.00 i w sobotę 17 października o godz. 15.00. Wszystkie spotkania są obowiązkowe.
 17. Zapraszamy na pielgrzymkę do Francji w 2016 roku. Bliższe informacje wywieszone są w gablotkach.
 18. Nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz emerytowanych nauczycieli zapraszamy na XII Archidiecezjalną Pielgrzymkę do katedry Chrystusa Króla w Katowicach, zaplanowaną w dniu 10 października br.  Pielgrzymka pod hasłem „ZRÓBCIE WSZYSTKO COKOLWIEK WAM POWIE MÓJ SYN” rozpocznie się o godz.9 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Informacje o programie pielgrzymki znajdziemy na plakatach.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Ola i Jaś”, „Dominik”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Serdeczne podziękowanie za złożone w dniu dzisiejszym ofiary, a na Dzień Pański niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2015 Ogłoszenia Parafialne 2015-09-27