Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
32. NIEDZIELA ZWYKŁA
08.11.2015 r.

Na pewno najpiękniejszą cechą człowieka jest dobroć świadczona innym. Właśnie każda Msza święta, w której uobecniamy ofiarę krzyża, a więc przeżywamy na nowo miłość, jaką nam okazał Ojciec w swoim Synu, winna się stać szkołą, w której uczymy się praktykowania dobroci.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego i probostwa. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary i prosimy o zamykanie drzwi kościoła.

 1. Dziś w Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają przed kościołem ofiary na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  Różaniec za zmarłych zalecanych o godzinie 15.45. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
 2. Zapraszamy do naszego klubu „U Plebana” po każdej Mszy św. dopołudniowej, gdzie można nabyć ciekawe książki, kartki świąteczne, opłatki i lampiony roratnie.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • PONIEDZIAŁEK  – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ
  • WTOREK – ŚW. LEONA WIELKIEGO, PAP. I DK.
  • ŚRODA – ŚW. MARCINA Z TOURS, BPA
  • CZWARTEK – ŚW. JOZAFATA, BPA I MĘCZ.
  • PIĄTEK – ŚW. BENEDYKTA, JANA, MATEUSZA, IZAAKA I KRYSTYNA, PIERWSZYCH MĘCZENNIKÓW POLSKI
 4. W poniedziałek – Spotkanie katechetyczne dla 5-latków o godzinie 16.30, a dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św. o godzinie 17.00 w klubie „U Plebana”. Po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych. Jutro w poniedziałek zapraszamy na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria w sprawach ślubnych. Zainteresowanych zapraszamy we wtorek od godz. 19.00 do 20.00.
 5. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej sprawowanej o godz. 8.00 w intencji wszystkich emerytów, rencistów i starszych Parafian. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6. W środę – Przypada Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii przed nabożeństwem.
 7. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W piątek – Msza św. dla wszystkich dzieci o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 15.45.
 9. W sobotę – Msza św. poranna o godzinie 8.00. Po Mszy św. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza wszystkich członków i zainteresowanych na spotkaniu informacyjno-integrujące do klubu „U Plebana”.
  Nabożeństwo do św. Maksymiliana o 17.30. Wieczór modlitwy uwielbienia na który serdecznie zapraszamy o godzinie 19.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00,  a w tygodniu przed każdą Mszą świętą.
 10. W niedzielę – Kolekta przeznaczona będzie na cele parafialne a przed kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego zbierać będą ofiary na potrzebujących z naszej Parafii. Przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej.
 11. Biblioteka parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek od godz. 18.00 do 20.00 i w czwartek od godz. 8.00 do 10.00.
 12. Zapraszamy na pielgrzymki: do Rzymu (3-7 lutego 2016r.) wraz z grupą modlitewną św. O.Pio. W programie m. in. audiencja u Ojca Świętego Franciszka. Koszt 650 zł i 80 euro. Zapisy w kancelarii do końca listopada z zaliczką 300 zł. oraz do Francji w 2016 roku. Bliższe informacje wywieszone są w gablotkach.
 13. W najbliższą sobotę – 14 listopada – zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne wolontariuszy, którzy chcieliby się aktywnie zaangażować w przygotowania i organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej Parafii. Zapraszamy zarówno młodzież jak i dorosłych. Spotkanie odbędzie się o godzinie 19.00 po Mszy św. wieczornej w klubie „U Plebana”. Wszystkie szczegóły zamieszczone są na tablicy w przedsionku kościoła.
 14. W imieniu Domu Pomocy Społecznej z Brzezinki zwracamy się z prośbą o pomoc rzeczową, celem zwiększenia dziennej stawki żywieniowej. Potrzebne są: herbata, kawa w pojedynczych porcjach, pasztety, mielonki, konserwy rybne, wafelki lub inne słodycze. Zbiórka potrwa do soboty 14 listopada.
 15. Proszono nas o poinformowanie, że istnieje możliwość darmowego zaszczepienia się przeciw grypie w przychodniach „Unia Bracka”.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dominik” z płytą, „Ola i Jaś” z płytą,  „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Dziękujemy za udział we Mszy św. i za złożone dzisiaj ofiary, a na Dzień Pański i cały tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2015 Ogłoszenia Parafialne 2015-11-08