Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
27.12.2015 r.

Gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim w dniu święta Najświętszej Rodziny Nazaretańskiej. Pozostanie ona na zawsze najdoskonalszym wzorem dla każdej rodziny, która jest  najmniejszą komórką społeczności, a więc także Kościoła. Pragniemy się dziś modlić w intencji wszystkich rodzin, aby stanowiły zdrowy fundament życia ludzkiego na ziemi, a rodziny chrześcijańskie prawdziwy Kościół domowy, w którym rodzice przez słowo i przykład stają się dla dzieci pierwszymi zwiastunami wiary.

Dzisiejsza kolekta jako specjalna przeznaczona jest na dalszy remont domu parafialnego i naszych organ. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. 

 1. Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. o godzinie 15.00, nieszpory kolędowe o godz. 16.00 i Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. MŁODZIANKÓW, MĘCZ.
  - PIĄTEK           – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
  - SOBOTA         – ŚW. BAZYLEGO WIELKIEGO I GRZEGORZA Z NAZJANZU, BPÓW I DK
 3. W poniedziałek – obchodzimy święto św. Młodzianków. Z racji tego święta zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. w ich intencji o godz. 9.00, po której udzielimy specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym.
 4. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii przed nabożeństwem. Msza św. w intencji grupy modlitewnej św. O. Pio o godz. 18.00.
 6. W czwartek – ostatni dzień 2015 roku. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne o godzinie 17.30. Uroczysta Msza św. za zakończenie Starego Roku o godz. 18.00. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe warunki i odmówi pobożnie i publicznie hymn: „Ciebie, Boga wysławiamy”.
 7. W piątek – 1 stycznia – przypada uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi jest to zarazem I piątek miesiąca. Msze św. będą odprawiane wg. porządku niedzielnego. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 8. W sobotę – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godzinie 7.30. Msza św. o godzinie 8.00 w intencji członków Żywego Różańca. Wieczór ze św. Janem Pawłem II o godzinie 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
 9. W niedzielę – Kolekta przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego, a Panie z Zespołu Charytatywnego zbierać będą przed kościołem ofiary dla potrzebujących z naszej Parafii.
 10. Biblioteka parafialna czynna będzie we wtorek od 18.00 do 20.00 i w czwartek od godz. 8.00 do 10.00. Kancelaria w sprawach ślubnych w tym tygodniu nie będzie czynna.
 11. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00, w soboty o 13.00, a w niedziele o godz. 14.30. Oto najbliższe trasy:
  • 27 grudnia - niedziela:
   ul. Nowowiejskiego  2 – 2a – 2b                        
   ul. Nowowiejskiego  3 – 3a – 3b – 3c 
  • 28 grudnia - poniedziałek:
   ul. Nowowiejskiego  2c – 2d – 2e                                  
   ul. Nowowiejskiego  2f – 2g – 2h 
  • 29 grudnia - wtorek:
   ul. Nowowiejskiego  3d – 3e – 3f                              
   ul. Nowowiejskiego  3g – 3h – 3i                               
  • 30 grudnia - środa:
   ul. Nowowiejskiego  3j – 3k – 3l                            
   ul. Łokietka i Huta Amalii – od początku do końca    
  • 31 grudnia - czwartek:
   ZAKOŃCZENIE  STAREGO  ROKU
  • 1 stycznia - piątek:
   UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTEJ  BOŻEJ  RODZICIELKI  -  NOWY ROK  
  • 2 stycznia - sobota:
   ul. Tysiąclecia P.P. – od początku do końca                     
   ul. Mieszka I – od początku do końca
  • 3 stycznia - niedziela:
   ul. Bohaterów Getta – od początku do końca                    
   ul. Emilii Plater – od początku do końca
  Ofiary kolędowe przeznaczymy na dalszy remont organ i domu parafialnego. W czasie kolędy rozprowadzamy deklaracje dotyczące noclegów dla uczestników ŚDM w lipcu 2016r. Wypisane deklaracje prosimy złożyć w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 12. Oaza Rodzin zaprasza wszystkie dzieci do udziału w konkursie kolęd. Konkurs odbędzie się w sobotę 16 stycznia o godzinie 15.00. Zapisy w zakrystii do 10 stycznia. Zachęcamy do udziału.
 13. W dniu 6 stycznia w Mysłowicach – po raz drugi – przejdzie ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Już dziś zapraszamy do udziału w barwnym korowodzie, który prowadzić będą Trzej Królowie na koniach z trzech punktów miasta, by spotkać się na Rynku i wspólnie kolędować. Organizatorzy przygotowali konkursy: ogólnopolski „Głosuj na Wielbłąda” oraz rodzinny konkurs na Gwiazdę Betlejemską. Więcej informacji na stronie internetowej: http://myslowice.orszak.org.
 14. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej i Synodalnej w poniedziałek 11 stycznia o godz. 19.00.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny” – świąteczny w cenie 7 zł., „Mały Gość Niedzielny”, „Dominik”, „Ola i Jaś”, „Miłujcie się”, „Cuda i Łaski”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna oraz Śląski Kalendarz Katolicki z miejscami świętymi i błogosławionymi w Polsce w cenie 20 zł.
Dziękujemy za udział we Mszy św. i za złożone ofiary. Na nasze niedzielne świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi.
  

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2015 Ogłoszenia Parafialne 2015-12-27