Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA ZWYKŁA
31.01.2016 r.

Gromadząc się przy ołtarzu zawsze musimy pamiętać o tym, że Ofiara, w której uczestniczymy, jest wyrazem najwyższej miłości Boga wobec człowieka. Wszak uobecniamy w niej paschalną Tajemnicę Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Stanowi to jednak dla nas również mocne przypomnienie, że życie każdego chrześcijanina powinno być wyrazem miłości Boga i braci.

Dzisiejsza kolekta jako specjalna przeznaczona jest na remont domu parafialnego i organów. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Dzisiaj Msza św. urodzinowa ks. Bartłomieja Cieślaka o godz. 12.00.
  Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu „U Plebana”, gdzie można nabyć różne książki, dewocjonalia, kropielnice i gromnice. Nieszpory kolędowe o godz. 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
  • piątek - św. Agaty, dz. i męcz.
  • sobota - św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.
 3. W poniedziałek – Msza św. urodzinowa ks. Bartka w dniu jego urodzin o godz. 7.00.
 4. We wtorek – 2 lutego – obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Jest to dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych oraz obchodzony w całym kościele światowy dzień życia konsekrowanego.
  Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00., podczas których poświęcimy gromnice. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
  Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W środę – udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii.
 6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. W czwartek – Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godzinie 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.
 8. W piątek – Błogosławimy chleby we wspomnienie św. Agaty. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i o godz. 17.30. Msza św. szkolna o godzinie 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 15.45. Młodzież jak również kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godzinie 19.00. Po niej spotkanie dla młodzieży bierzmowanej i rodziców. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.  
 9. W sobotę – Nabożeństwo do Matki Bożej o godzinie 7.30. Msza św. poranna o godzinie 8.00. Obchód chorych od godziny 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wieczór ze św. Janem Pawłem II o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą św.   
 10. W niedzielę – Msza św. urodzinowa ks. Zbigniewa Glenca o godz. 12.00, na którą wszystkich zapraszamy. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji a Panie z Zespołu Charytatywnego po każdej Mszy św. zbierać będą ofiary na potrzebujących z naszej Parafii.
 11. Kancelaria w sprawach ślubnych czynna będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 19.00 do 20.00. Biblioteka parafialna we wtorek od godz. 18.00 do 20.00 i w czwartek do 8.00 do 10.00.
 12. Wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów by przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także za wszystkie ofiary złożone na remont domu parafialnego i organów. Deklaracje dotyczące noclegów dla uczestników ŚDM rozprowadzane w czasie tegorocznej kolędy prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.
 13. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium proszeni są o odbieranie życzeń w zakrystii.
 14. Grupa św. O. Pio zaprasza wszystkich chętnych na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się 13 lutego (sobota) w Rogowie. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz. 8.00, koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii do 11 lutego.
 15. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. zachęcają wszystkich chorych do przyjmowania Komunii św. w każdą niedzielę. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 16. Oaza Rodzin zaprasza do udziału w rekolekcjach weekendowych dla małżonków w dniach 23-24 kwietnia w Rabce. Szczegóły podane są na plakatach wywieszonych w gablotkach. Zapisy do 7 lutego.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Dominik” z płytą, „Rycerz Niepokalanej”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Dziękujemy za udział we Mszy św. i za złożone dzisiaj ofiary, a na niedzielę i wszystkie dni tygodnia niech nam Pan Bóg Wszechmogący błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2016 Ogłoszenia Parafialne 2016-01-31