Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - LAETARE
13.03.2016 r.

Gromadząc się w duchu wiary i miłości przy ołtarzu, uświadamiamy sobie, ze przystęp do Boga uzyskaliśmy dzięki zbawczej ofierze Jezusa Chrystusa, który pokonał śmierć i pojednał wszystkich z Ojcem niebieskim.  
Rozpoczynamy dzisiaj wielkopostne rekolekcje. Witamy bardzo serdecznie O. Artura Niechwiej, jezuitę. Na czas jego obecności wśród nas życzymy mu światła Ducha Świętego i wszelkich Bożych łask.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. 

 1. Dzisiaj – Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. a nauka stanowa dla mężczyzn o godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
  Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich przyjmujących pielgrzymów na ŚDM, niezdecydowanych oraz wszystkich, którzy mają pytania i chcą się czegoś dowiedzieć o ŚDM. Dzisiaj po Mszach św. dopołudniowych zapraszamy do klubu „U Plebana” gdzie można nabyć książki, dewocjonalia, kartki świąteczne oraz paschaliki wielkanocne, których dochód wspiera dzieło pomocy biednym dzieciom. Paschaliki można także nabyć w przedsionku kościoła.
 2. W poniedziałek – Nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 a nauka stanowa dla kobiet o godz. 19.00.
 3. We wtorek – Nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 a nauka stanowa dla młodzieży o godz. 19.00. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do św. Antoniego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Katecheza dla dorosłych wyjątkowo we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę – Zakończenie rekolekcji. Nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii. Okazja do spowiedzi przez całe rekolekcje rano przed Msza św. i wieczorem od godz. 17.30. Kolekta w środę przeznaczona będzie na zakon O. Jezuitów w Mysłowicach.
 5. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Pierwsza nauka przedślubna o godz. 19.00.
 6. W piątek – Modlimy się do Bożego Miłosierdzia. Msza św. z nabożeństwem o godz. 15.00. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. Zalecki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Karteczki na wypominki wyłożone są przy prasie. Druga nauka przedślubna o godz. 19.00.
  W tym dniu przeżywać będziemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczynamy przy kościele na Bończyku a zakończenie przy naszym kościele. Nasza Parafia prowadzi stacje: XI – Oaza Rodzin, XII – Służba Ołtarza, XIII – Archikonfraternia Literacka i XIV – Młodzież oazowa. Grupy te prosimy o niesienie krzyża. Początek godz. 19.00. Wszystkich zapraszamy i prosimy o zabranie świec.
 7. W sobotę – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. o godzinie 8.00. Po Mszy św. przedświąteczne odwiedziny chorych, których prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Trzecia nauka przedślubna o godz. 15.00. Nabożeństwo do św. Maksymiliana o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. w sobotę od godz. 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą św.
 8. W niedzielę –  za tydzień poświecenie palm na każdej Mszy św.,  a uroczysta procesja z palmami o godz. 10.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45. Kolekta jako specjalna przeznaczona będzie na dalszy remont domu parafialnego i organy. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wolontariuszy. Prosimy o kontakt lekarzy i ratowników medycznych, którzy mogliby pomóc w czasie ŚDM. Deklaracje dotyczące noclegów dla uczestników ŚDM w Krakowie można składać w zakrystii lub kancelarii.
 9. Biblioteka parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 9.00 do 11.00 i w czwartek od 16.00 do 18.00. Kancelaria w sprawach ślubnych czynna będzie tylko w poniedziałek od godz. 19.00 do 20.00.
 10. Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”. Zachęcamy wszystkie rodziny do wspólnej modlitwy w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Chętni mogą zabrać obraz do domu.
  Szkoła Podstawowa nr 3 zaprasza dzieci, rodziców i dziadków na II Mysłowickie Mistrzostwa w Super Farmera, które odbędą się 19 marca o godz. 11.00 w szkole. Zapisy do 17 marca w zakrystii.
 11. Już po raz trzeci w naszej parafii organizowana jest akcja sprzątania przed świętami Wielkiej Nocy. W sobotę 19 marca przy naszym kościele będą rozdawane rękawice i worki na śmieci. Poświęćmy w tym dniu godzinę czasu, żeby razem ze swoimi sąsiadami posprzątać swoją drogę do kościoła.
 12. Duszpasterstwo akademickie naszej archidiecezji zaprasza na Wielkopostne Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 marca w Seminarium Duchownym w Katowicach o godz. 16.00.
 13. Gabinet Weterynaryjny „Magus” w Mysłowicach informuje, że w dniu 18 marca odbędzie się szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie przy ul. Partyzantów 42 w godz. 13.00 – 17.00.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś” z płytą, „Miłujcie się”, „Dominik” z płytą, „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, a na niedzielę Postu i wszystkie dni tygodnia  niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2016 Ogłoszenia Parafialne 2016-03-13