Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 
8.05.2016 r.

Gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W wielkim skupieniu wpatrujemy się w Chrystusa, który idzie do Ojca, aby w swojej ludzkiej naturze otrzymać udział w tej chwale, jaką miał już pierwej, zanim świat powstał. Uświadamiamy sobie również, że poszedł do Ojca po to, by nam przygotować miejsce i ustawicznie wstawiać się za nami, dopóki tam nie dojdziemy.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary dla potrzebujących z naszej Parafii. W czasie Mszy św. o godz. 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 przystąpią do I Komunii Świętej.
  Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych o godz. 15.30. Msza św. popołudniowa o 16.30. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, pamiątki komunijne, dekoracje na Boże Ciało i dewocjonalia.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • w poniedziałek: Uroczystość Św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski
  • w sobotę: Święto Św. Macieja, Apostoła
  • w niedzielę: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 4. We wtorek – Msza św. w intencji wszystkich starszych Parafian: emerytów i rencistów o godz. 8.00. Po Mszy św. i nabożeństwie ku czci św. Antoniego spotkanie w klubie „U Plebana”. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W środę – Nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i wszystkich zainteresowanych czynna będzie od godz. 18.00
 6. W czwartek – Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00.
 7. W piątek – Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. W tym dniu odbywa się pielgrzymka chorych do Piekar Śl.. Początek godz. 10.00.
 8. W sobotę – Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą św. Wieczór Modlitwy Uwielbienia, na który serdecznie zapraszamy o godz. 19.00.
 9. Za tydzień w niedzielę – przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dzieci klas II ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 9 przystąpią do I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.30, a dzieci Wczesnej Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy aby miejsca oznaczone w ławkach pozostawić dla dzieci i ich rodziców. Kolekta będzie przeznaczona na remont naszych organów.
 10. Biblioteka parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 9.00 do 11.00 i w czwartek od godz. 16.00 do 18.00.
 11. Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”. Zachęcamy wszystkie rodziny do wspólnej modlitwy w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.
 12. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śląskich 29 maja i kobiet 21 sierpnia. Zapisy na te pielgrzymki w kancelarii parafialnej – koszt 10 zł.
 13. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 26 maja. Tegoroczna trasa prowadzić będzie następującymi ulicami: Jodłową, Janowską, Partyzantów, Mickiewicza, Prusa, przez osiedle Mickiewicza, Mikołowską, Moniuszki, Kraszewskiego i Jodłową do kościoła. Proponuje się ołtarze: I – ul. Janowska, II – ul. Prusa, III – ul. Moniuszki, IV – przy kościele. Parafian mieszkających przy tych ulicach zapraszamy na spotkanie w piątek 13 maja o godz. 18.30 do salki parafialnej.
 14. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Dzień Skupienia do sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śląskiej w sobotę 21 maja. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy u Zelatorek.
 15. Wszystkim, którzy troszczą się o nasze krzyże przydrożne i przygotowali je do wspólnej modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Ksiądz Arcybiskup zaprasza pary małżeńskie, które w tym roku świętują jubileusz sakramentu małżeństwa (5,10,15 i następne), na  wspólne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich 22 maja br w Katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla o godz.12.00. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają indywidualne błogosławieństwo. Zgłoszenia i więcej szczegółów przez stronę przednamimalzenstwo.pl.
 17. 10 maja we wtorek o godzinie 19:00 w parafii NSPJ i św. Jana Bosko w Piotrowicach, zapraszamy na spotkanie Nauczycieli, Pedagogów, Katechetów oraz wszystkich zainteresowanych. Konferencję na temat: ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY SZANSĄ NA ROZBUDZENIE ŚWIADOMOŚCI CHRZCIELNEJ (ASPEKTY PEDAGOGICZNO-KATECHETYCZNE) wygłosi ks. dr Roman Buchta – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Po konferencji spotkanie przy kawie.
 18. Rada Dzielnicy Janów Miejski – Ćmok, Mysłowicki Ośrodek Kultury oraz chór Św. Maksymiliana z naszej parafii zapraszają serdecznie wszystkich seniorów na majówkę, która odbędzie się 14 maja o godz. 17.00 na terenie MOK, ul. Janowska 2. Szczegółowe informacje są na stronie naszej parafii, na plakatach w gablotkach oraz w siedzibie MOK.
 19. Informacje dotyczące wszystkich chętnych na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, którzy nie są wolontariuszami wydrukowane są w Dzwonku Janowskim.
 20. Związek Górnośląski koło Brzezinka oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach po raz kolejny przeprowadzają akcję dystrybuowania bezpłatnych jabłek dla chętnych mieszkańców Mysłowic. W dniu 13 maja (piątek) od godz. 11.00 do wyczerpania zapasów na terenie Parku Słupna mysłowiczanie będą mogli odebrać darmowe owoce. Zapraszamy mieszkańców do odbioru jabłek!
 21. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś” z płytą, „Miłujcie się”, „Dominik” z płytą, „Rycerz Niepokalanej”,  „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Dziękujemy za udział we Mszy św., życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego, a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2016 Ogłoszenia Parafialne 2016-05-08