Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
22.05.2016 r.

Przezywamy dziś uroczystość Trójcy Świętej. Wysławiamy Ojca niebieskiego, który w mądrości i miłości stworzył wszystkie swoje dzieła. Gdy zaś nadeszła pełnia czasów, posłał nam Jednorodzonego Syna swojego, który wydał się na śmierć krzyżową, a zmartwychwstając zwyciężył śmierć i odnowił życie. Abyśmy zaś już więcej nie żyli dla siebie, ale dla tego, który dla nas umarł i zmartwychwstał, zesłał nam Ducha Świętego, by prowadząc swoje dzieło na świecie, doprowadził je do pełnej świętości.

Dzisiejsza kolekta jako specjalna przeznaczona jest na wszystkie remonty w kościele i domu parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Dzisiaj – kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.  Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. o godz. 15.00. Nabożeństwo majowe o godz. 16.00, a Msza św. popołudniowa o godz. 16.30. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, pamiątki komunijne, dekoracje na Boże Ciało i dewocjonalia.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • we wtorek: NMP, Wspomożycielki Wiernych
  • w czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 4. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W środę – Nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i zainteresowanych czynna będzie od godz. 18.00 do 20.00 w kancelarii parafialnej.
 6. W czwartek – przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, po procesji ok. godz. 11.30 i o 16.30. Nabożeństwo majowe i eucharystyczne o godz. 16.00. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w procesji. Uroczystość rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Ok. godz. 10.00 wyruszymy procesją z kościoła ulicami: Jodłową, Janowską, Partyzantów, Mickiewicza, Prusa, przez osiedle Mickiewicza, Mikołowską, Moniuszki, Kraszewskiego i Jodłową do kościoła. Prosimy, aby dzieci po I Komunii Św. były w strojach komunijnych, a dziewczynki sypały kwiatki. Panów prosimy o zorganizowanie się w niesienie baldachimu. Zapraszamy osoby w strojach regionalnych i wszystkie poczty sztandarowe. W związku z uroczystością Bożego Ciała prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy. Prosimy także o udekorowanie okien swoich domów, szczególnie na trasie procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa majowe i eucharystyczne z procesją teoforyczną o godz, 17.30. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów.
 7. W Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy na kolejny Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus”, który odbędzie się w Parku Słupna od godz. 15.00. Gwiazdami koncertu są znakomite polskie i zagraniczne zespoły muzyki chrześcijańskiej. Będzie też przygotowany bezpłatny park zabaw, kiermasze i stoiska chrześcijańskich wspólnot.
 8. W piątek – Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00.
 9. W sobotę – Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, a w tygodniu przed każdą Mszą św.
 10. Za tydzień w niedzielę – Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła. W tym dniu przypada pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. Wyjazd autokaru z naszej Parafii o godz. 7.00. Zapraszamy Panów do udziału w tej dorocznej pielgrzymce. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapisy w kancelarii – koszt 10 zł. PTTK oddział w Mysłowicach zaprasza do wyjazdu rowerowego na pielgrzymkę do Piekar. Zbiórka o godz. 7.00 przy kościele NSPJ.
 11. Biblioteka parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 9.00 do 11.00.
 12. Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”. Zachęcamy wszystkie rodziny do wspólnej modlitwy w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.
 13. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śl. -  21 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej – koszt 10 zł. Jest też organizowana pielgrzymka „Sanktuaria w Księstwie Piastów Raciborskich” w czwartek 29 września. Koszt 50 zł. zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy plan wydrukowany jest w Dzwonku Janowskim.
 14. W naszej gablotce – przy wyjściu z kościoła – jest zdjęcie grupowe z tegorocznego Bierzmowania. Można zamówić takie zdjęcia w formacie A4 w zakrystii lub kancelarii wpłacając 15 zł. Zapisy do końca maja.
 15. Prosimy o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny do kancelarii lub zakrystii.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Cuda i Łaski”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Dziękujemy za udział we Mszy św. oraz złożone ofiary. Życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2016 Ogłoszenia Parafialne 2016-05-22