Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9. NIEDZIELA ZWYKŁA
29.05.2016 r.

Jest rzeczą naturalną, ze gdy człowiek staje wobec Boga i uświadamia sobie Jego wielkość, odczuwa własną małość i niegodność. Nic przeto dziwnego, że gromadząc się przy ołtarzu na sprawowanie Ofiary Eucharystycznej, rozpoczynamy zawsze nasz udział od przyznania się do tego, że jesteśmy słabi i grzeszni. Takie wewnętrzne nastawienie powinno być wyrazem pokory, która każe człowiekowi uznać zależność od Pana Boga i spodziewać się od Niego pomocy.

Dzisiejsza kolekta jako specjalna przeznaczona jest na wszystkie remonty w kościele i domu parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Dzisiaj – nabożeństwo majowe i eucharystyczne o godz. 16.00.  Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
  Dziś także mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Wspieramy i ogarniamy ich modlitwą.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • w poniedziałek: św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.
  • we wtorek: Święto Nawiedzenia NMP
  • w środę: św. Justyna, męcz.
  • w piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę: Niepokalanego Serca NMP
 3. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych z procesją teoforyczną dookoła kościoła o godzinie 17.30. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych. Prosimy o przynoszenie do zakrystii kwiatów a dziewczynki do ich sypania.
 4. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Msza św. za zmarłych Parafian o godz. 18.00.
 5. W środę – Nabożeństwo eucharystyczne połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek. I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.00.
 7. W czwartek – Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.
 8. W piątek – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30. Msza św. młodzieżowa o godz. 19.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi dla młodzieży.
  W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy ze względu na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. W sobotę – Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. porannej. Wieczór ze św. Janem Pawłem II o godz. 17.00. W sobotę odbędą się odwiedziny chorych po Mszy św. porannej i nabożeństwie. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.  W tym dniu zapraszamy na spotkanie zapoznawczo-organizacyjne chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii. Zbiórka o godzinie 10.00.
 10. Za tydzień w niedzielę – kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, a Panie z Zespołu Charytatywnego zbierać będą ofiary przed kościołem dla potrzebujących z naszej Parafii. W tym dniu odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich. Msza św. o godz. 10.30.
 11. Biblioteka parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 9.00 do 11.00 i w czwartek od godz. 16.00 do 18.00.  
 12. Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”. Zachęcamy wszystkie rodziny do wspólnej modlitwy w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. W tym Roku wierni mogą zyskać odpust za każdym razem, gdy odbędą pobożną pielgrzymkę do drzwi świętych. Dlatego przy prasie są wyłożone specjalne paszporty pielgrzyma, dla tych, którzy chcą odwiedzić 26 kościołów jubileuszowych wyznaczonych przez ks. Arcybiskupa. Bliższe informacje w Dzwonku Janowskim.
 13. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śl. -  21 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej – koszt 10 zł. Jest też organizowana pielgrzymka „Sanktuaria w Księstwie Piastów Raciborskich” w czwartek 29 września. Koszt 50 zł. zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy plan wydrukowany jest w Dzwonku Janowskim.
 14. W naszej gablotce – przy wyjściu z kościoła – jest zdjęcie grupowe z tegorocznego Bierzmowania. Można zamówić takie zdjęcia w formacie A4 w zakrystii lub kancelarii wpłacając 15 zł. Zapisy do końca tygodnia.
 15. Prosimy o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny do kancelarii lub zakrystii.
 16. Urząd Miasta Mysłowice organizuje spotkanie edukacyjne z zakresu Praw Pacjenta, które odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury - 2 czerwca o godz. 17.00.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Dziękujemy za udział we Mszy św. oraz złożone ofiary. Życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2016 Ogłoszenia Parafialne 2016-05-29