Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18. NIEDZIELA ZWYKŁA
31.07.2016 r.

Uczestnicząc w Ofierze Ciała i Krwi Chrystusa uobecnianej na naszych ołtarzach, powinniśmy coraz lepiej uświadamiać sobie prawdę, że Zbawiciel przez krzyż i mękę swoją prowadzi nas do chwały zmartwychwstania.
Gościmy dzisiaj ks. Adama Kępowicza,  proboszcza parafii Św. Cyryla i Metodego z Katowic – Załęska Hałda który głosi nam Słowo Boże i przeprowadzi kolektę na remont kościoła w którym posługuje.

 1. Nieszpory o godz. 16.00, Msza św. popołudniowa o godz. 16.30 a wieczorna o 20.00. Od jutra rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. W kaplicy Matki Bożej została wystawiona Księga Trzeźwości, w której można wpisać postanowienia abstynencji czasowej lub stałej.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • w poniedziałek: Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK.
  • w czwartek: Św. Jana Marii Vianney`a, prezb.
  • w sobotę: ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
 3. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym dniu przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny, przez nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie modlitw: „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 4. W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem.
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 6. W czwartek – Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 7. W piątek – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i o godz. 17.30.
 8. W sobotę – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej po Mszy św. porannej. Odwiedziny chorych odbędą się od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii do czwartku.  Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. W okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.30.
 9. W przyszłą niedzielę – kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ, a Panie z Zespołu Charytatywnego zbierać będą ofiary dla potrzebujących z naszej Parafii.  
 10. Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”.
 11. Odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana przeżywać będziemy w niedzielę 14 sierpnia.
 12. Prosimy o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny do kancelarii lub zakrystii.
 13. Grupa św. O. Pio organizuje wyjazd do Górki Przeprośnej i Częstochowy w sobotę 24 września. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 30 zł..
 14. W tym roku przypada 20 rocznica śmierci ks. proboszcza Pawła Bednorza. W związku z tym ofiary składane do skarbonki na Msze św. za zmarłych przeznaczymy na Msze św. Gregoriańskie – sprawowane w jego intencji. Dziękujemy za wszystkie ofiary.
 15. Już dzisiaj pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym rodzinom, które gościły pielgrzymów ŚDM w swoich domach. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim woluntariuszom i tym, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy organizacji ŚDM w naszej parafii. Ogromne - Bóg zapłać!
 16. Z okazji 1050-lecia chrztu Polski pracowników służby zdrowia zapraszamy do udziału w trzydniowej pielgrzymce Szlakiem Piastowskim. Termin pielgrzymki: 9-11 września 2016 r. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z początkiem chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie: Gniezna, Pól Lednickich oraz Poznania. Koszt 520 zł. Zapisy: nr tel. 502 424 104. Szczegóły na stronie internetowej duszpasterstwa służby zdrowia:  www.dsz.katowice.pl.
 17. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do udziału we Mszy św. oraz do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.  Dziś można nabyć: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” - wakacyjny, „Ola i Jas”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego, Bóg zapłać za złożone ofiary. Niech nam wszystkim zgromadzonym w świątyni Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2016 Ogłoszenia Parafialne 2016-07-31