Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20. NIEDZIELA ZWYKŁA
14.08.2016 r.

Uczestniczymy dziś we Mszy św. odprawianej ku czci wielkiego naszego Rodaka i Patrona – św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika miłości. Ojciec Maksymilian w imię przykazania miłości, ofiarował życie za drugiego. „Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje”.
Serdecznie witamy wśród nas wszystkich Gości, zwłaszcza ks. Łukasza Michonia, studenta KUL-u, który jest naszym tegorocznym kaznodzieją odpustowym.
Dzisiejszą kolektę przeznaczamy na potrzeby naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 1. Serdecznie zapraszamy na nieszpory odpustowe o godz. 16.00. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Po każdej Mszy św. zachęcamy do uczczenia relikwii św. Maksymiliana..
 2. W sierpniu – miesiącu trzeźwości – w kaplicy Matki Bożej została wystawiona Księga Trzeźwości, w której można wpisać postanowienia abstynencji czasowej lub stałej.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • - w poniedziałek: Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • - w środę: Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji.
  • - w sobotę: Św. Bernarda, opata i dK.
 4. W poniedziałek – obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.30. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
 5. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. W tym dniu pragniemy przeżyć dzień chorych o godz. 9.00. Wszystkich chorych naszej Parafii oraz star-szych wiekiem serdecznie zapraszamy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6. W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem.
 7. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W piątek – Msza św. do Miłosierdzia Bożego wraz z nabożeństwem o godzinie 15.00.
 9. W sobotę – Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. W okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.30.
 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Wyjazd autokarowy pątniczek z naszej Parafii o godz. 7.00. Kolekta jako specjalna przeznaczona będzie na remont organów.
 11. Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”.
 12. Prosimy o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny do kancelarii lub zakrystii.
 13. Grupa św. O. Pio organizuje wyjazd do Górki Przeprośnej i Częstochowy w sobotę 24 września. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 30 zł..
 14. W tym roku przypada 20 rocznica śmierci ks. proboszcza Pawła Bednorza. W związku z tym ofiary składane do skarbonki na Msze św. za zmarłych przeznaczymy na Msze św. Gregoriańskie – sprawowane w jego intencji. Dziękujemy za wszystkie ofiary.
 15. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do udziału we Mszy św. oraz do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.  Dziś można nabyć: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” - wakacyjny, „Cuda i Łaski”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.
Wszystkim miłym Gościom i Parafianom życzymy z okazji odpustu parafialnego radosnego odpoczynku i świętowania, a na ten dzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2016 Ogłoszenia Parafialne 2016-08-14