Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA
30.04.2017r.

Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystąpmy do tego ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jako specjalna przeznaczona jest na remont organów. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.
  Nabożeństwo Drogi Światła o godz. 15.45. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
  Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, gdzie można nabyć ciekawe książki, pamiątki komunijne i dewocjonalia.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - poniedziałek- Święto św. Józefa, Rzemieślnika
  - we wtorek- św. Atanazego, bpa i dK.
  - w środę- Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej patronki Polski
  - w czwartek- św. Floriana, męcz. patrona archidiecezji.
  - w sobotę- Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 3. W poniedziałek – rozpoczynamy miesiąc maj dlatego zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 4. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W środę – przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00 – w intencji Ojczyzny, na którą zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe i osoby w strojach regionalnych, o godz. 16.30 i 18.00. Nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła. 
 6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. W czwartek – Msza św. o nowe powołania o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. 
 8. W piątek – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. Msza św. młodzieżowa o godz. 19.00. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców w kościele. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.
 9. W sobotę – Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. porannej. W tym dniu odbędą się odwiedzi-ny chorych, których prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 a w tygodniu przed każdą Mszą św. 
 10. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Nabożeństwo majowe o godz. 16.00. Kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach. Zespół Charytatywny zbierać będzie ofiary na potrzebujących z naszej parafii oraz na jedną rodzinę z Syrii, którą parafia nasza zaadoptowała w programie Caritas: „Rodzina – rodzinie”.
 11. Kancelaria w sprawach ślubnych czynna będzie tylko we wtorek od godz. 19.00 do 20.00.
  Biblioteka czynna będzie we wtorek od godz. 16.00 do 18.00.
 12. Wszystkich zapisanych na pielgrzymkę parafialną w czerwcu „Krainy jak z bajki” (Orawa, Pieniny, Spisz) prosimy o wpłacenie pierwszej raty w wysokości 200 zł od osoby - do 16 maja.
 13. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śląskich - 28 maja i kobiet - 20 sierpnia. Zapisy na pielgrzymki w kancelarii parafialnej – koszt 10 zł.
 14. W związku z tym, że kończy się kadencja członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej prosimy o zgłaszanie nowych kandydatów w kancelarii parafialnej do niedzieli 21 maja.
 15. Międzyparafialna Grupa Rowerowa „Camino Silesia Team” organizuje rowerowy rajd „Szlakiem III Powstania Śląskiego” im. Ryszarda Mańki w 96-tą rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego w dniu 3 maja. Szczegóły na plakacie.
 16. Zapraszamy członków i kandydatów do parafialnych rad duszpasterskich i ekonomicznych oraz osoby zainteresowane owocami II Synodu Archidiecezji Katowickiej na posynodalne rekolekcje. Od-będą się one w dniach 9-11 czerwca 2017 w domu rekolekcyjnym w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej. Poprowadzi je ks. Grzegorz Strzelczyk. Zapisy w ośrodku w Brennej. Szczegóły wydrukowane są w Dzwonku.
 17. Członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium prosimy o odbieranie życzeń z zakrystii.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Dominik” z płytą, „Miłujcie się”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Dziękujemy za udział we Mszy św., życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego, a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 3 Niedziela Wielkanocna 2017r.