Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA
07.05.2017r.

Chrystusa, który został ukrzyżowany, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem. Jest On dlatego naszym Pasterzem i bramą prowadzącą do zbawienia. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, mamy modlić się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Nabożeństwo majowe o godz. 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30. Zespół Charytatywny zbiera ofiary przed kościołem na potrzebujących z naszej parafii oraz na jedną rodzinę z Syrii, którą parafia nasza zaadoptowała w programie Caritas: „Rodzina – rodzinie”. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, gdzie można nabyć ciekawe książki, pamiątki komunijne i dewocjonalia.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - poniedziałek- Uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski
  - w sobotę- NMP Fatimskiej
 3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy do modlitwy o powołania i za przygotowujących się do święceń kapłańskich.
 4. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 5. W poniedziałek – Katecheza dla dorosłych po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej. 
 6. We wtorek – Msza św. w intencji wszystkich starszych Parafian: emerytów i rencistów o godz. 8.00. Po Mszy św. i nabożeństwie ku czci św. Antoniego spotkanie w klubie „U Plebana”. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. 
 7. W środę – Nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii. W tym dniu czynna będzie Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i zainteresowanych w kancelarii parafialnej od 18.00 do 20.00.
 8. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. 
 9. W piątek – Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. 
 10. W sobotę – Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 a w tygodniu przed każdą Mszą świętą. Wieczór Modlitwy Uwielbienia o godz. 19.00. W tym dniu wszystkich Parafian zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem do MB Fatimskiej i procesją ze świecami dookoła kościoła o godz. 20.00 z okazji 100. rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie. Od maja do października, zawsze 13 dnia miesiąca zachęcać będziemy do udziału w tej wspólnej modlitwie.
 11. Za tydzień w niedzielę – dzieci klas II Szkoły Podstawowej nr 3 przystąpią do I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy, aby miejsca oznaczone w ławkach pozostawić dla dzieci i ich rodziców. Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie faktury w wysokości 21.000 zł. za naprawienie kontuaru organów. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych o godz. 15.30. 
 12. Kancelaria w sprawach ślubnych czynna będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 19.00 do 20.00. Biblioteka parafialna czynna będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 18.00.
 13. Wszystkich zapisanych na pielgrzymkę parafialną w czerwcu „Krainy jak z bajki” (Orawa, Pieniny, Spisz) prosimy o wpłacenie pierwszej raty w wysokości 200 zł od osoby - do 16 maja.
 14. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śląskich - 28 maja i kobiet - 20 sierpnia. Zapisy na pielgrzymki w kancelarii parafialnej – koszt 10 zł.
 15. W związku z tym, że kończy się kadencja członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej prosimy o zgłasza-nie nowych kandydatów w kancelarii parafialnej do niedzieli 21 maja.
 16. Zapraszamy członków i kandydatów do parafialnych rad duszpasterskich i ekonomicznych oraz osoby zainteresowane owocami II Synodu Archidiecezji Katowickiej na posynodalne rekolekcje. Odbędą się one w dniach 9-11 czerwca 2017 w domu rekolekcyjnym w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej. Poprowadzi je ks. Grzegorz Strzelczyk. Zapisy w ośrodku w Brennej. 
 17. Członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium prosimy o odbieranie życzeń z zakrystii.
 18. Akademia Ignatianum – Wydział Zamiejscowy w Mysłowicach zaprasza na studia stacjonarne – dzienne, bezpłatne i niestacjonarne, podyplomowe, Uniwersytet Trzeciego Wieku a także jezuici prowadzą w Mysłowicach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Szkołę Podstawową. Szczegóły w Dzwonku.
 19. Seniorzy harcerscy zawiadamiają zainteresowanych o harcerskiej Mszy św. w sobotę 13 maja o godz. 11.00 w kościele p.w. św. Anny w Katowicach – Nikiszowcu.
 20. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Dominik” z płytą, „Rycerz Niepokalanej”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Dziękujemy za udział we Mszy św., życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego, a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 4 Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza 2017r.