Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO
28.05.2017r.

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawie-nie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia — być razem z Bogiem. Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z Bogiem, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę św. i chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że jest zawsze z nami.

Dzisiejsza kolekta jako specjalna przeznaczona jest na wszystkie remonty w kościele i domu parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Dzisiaj – Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Św. o godz. 15.00. Nabożeństwo majowe o godz. 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zaprasza-my do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, dekoracje na Boże Ciało i dewocjonalia. Dziś także mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Wspieramy i ogarniamy ich modlitwą.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w poniedziałek - św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
  - we wtorek - św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.
  - w środę - Święto Nawiedzenia NMP
  - w czwartek - św. Justyna, męcz.
  - w sobotę - św. męcz. Karola Lwangi i Tow.
  - w niedzielę - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe. Trwa także nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. 
 5. W środę – Nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Msza św. wieczorna za zmarłych Parafian, a po mszy spotkanie grupy modlitewnej św. O. Pio.
 6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.00.
 7. W czwartek – Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. 
 8. W piątek – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. Msza św. szkolna wyjątkowo o godz. 16.00, ponieważ o godz. 18.00 – ks. arcybiskup Wiktor Skworc udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu Bierzmowania. Wszystkich kandydatów zapraszamy na próbę w poniedziałek 29 maja o godz. 19.00 do kościoła. Obecność obowiązkowa.
 9. W sobotę – Różaniec o godz. 6.30, a po Mszy św. porannej nabożeństwo do Matki Bożej. Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. W tym dniu odbędzie się objazd chorych po Mszy św. porannej i nabożeństwie. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. W sobotę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. jubileuszowa z okazji 95-lecia Szkoły Podstawowej nr 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Za tydzień w niedzielę – Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, a Zespół Charytatywny zbierać będzie ofiary przed kościołem dla potrzebujących z naszej parafii oraz na jedną rodzinę z Syrii, którą Parafia nasza zaadoptowała w programie Caritas: „Rodzina – rodzinie”. W tym dniu odbędzie się także Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich.
 11. Kancelaria w sprawach ślubnych w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek od godz. 19.00 do 20.00. Biblioteka parafialna czynna będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 18.00.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną od 5 do 7 czerwca: „Krainy jak z bajki” (Orawa, Pieniny, Spisz) Koszt 375 zł. a zapisy w kancelarii parafialnej.
 13. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich - 20 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej – koszt 10 zł. Jak również na dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci do Turzy Śląskiej w sobotę 3 czerwca. Koszt 25 zł. zapisy również w kancelarii.
 14. Najbliższe spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 8 czerwca o godz. 19.00.
 15. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 15 czerwca. Tegoroczna trasa prowadzić będzie ulicami: Jodłową, Janowską, Łokietka, Tysiąclecia P.P., Świerkową a następnie obok parkingu do kościoła. Proponuje się ołtarze: I – ul. Janowska, II – ul. Łokietka, III – ul. Świerkowa, IV – przy ko-ściele. W tym dniu zapraszamy także na Ekumeniczny Koncert Rodzinny – „Bądź jak Jezus” organizowany w Parku Słupna.
 16. Prosimy o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny.
 17. Wszystkim, którzy troszczą się o nasze krzyże przydrożne i przygotowali je do wspólnej modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy składamy serdeczne Bóg zapłać.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedziel-ny”, „Ola i Jaś”, „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Dziękujemy za udział we Mszy św. oraz złożone ofiary. Życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego, a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi.  

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2017r.