Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
04.06.2017r.

Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi.
Prośmy podczas tej Mszy Świętej, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu, byśmy posiedli Jego dary dla dobra całej wspólnoty Kościoła.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Dzisiaj Zespół Charytatywny zbiera ofiary na potrzebujących z naszej parafii oraz na jedna rodzinę z Syrii, którą Parafia nasza zaadoptowała w programie Caritas: „Rodzina – rodzinie”. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i speł-nienie zwykłych warunków odpustu. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, dekoracje na Boże Ciało i dewocjonalia.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w poniedziałek - Święto NMP, Matki Kościoła
  - w czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  - w niedzielę - Uroczystość Najświętszej Trójcy
 3. W poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Zapra-szamy do udziału we Mszy św. o godz. 7.00 lub 18.00. Ofiary w tym dniu składamy na potrzeby naszego kościoła.
 4. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. 
 5. W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem. 
 6. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00.
 7. W piątek – Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. 
 8. W sobotę – Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00 a w tygodniu przed każdą Mszą świętą. 
 9. Za tydzień w niedzielę – Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ. W tym dniu od-będzie się także Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich, oraz pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i komunijnych do katowickiej katedry.
 10. Kancelaria w sprawach ślubnych w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek od godz. 19.00 do 20.00. Biblioteka parafialna czynna będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 18.00.
 11. Jutro – w poniedziałek 5 czerwca – wyjazd na pielgrzymkę „Krainy jak z bajki” o godz. 7.00. Zbiór-ka o godz. 6.45. 
 12. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich - 20 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej – koszt 10 złotych. 
 13. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 15 czerwca. Tegoroczna trasa prowadzić będzie uli-cami: Jodłową, Janowską, Łokietka, Tysiąclecia P.P., Świerkową a następnie obok parkingu do kościoła. Proponuje się ołtarze: I – ul. Janowska, II – ul. Łokietka, III – ul. Świerkowa, IV – przy ko-ściele. W tym dniu zapraszamy także na Ekumeniczny Koncert Rodzinny – „Bądź jak Jezus” organizowany w Parku Słupna. Wszystkich budowniczych ołtarzy zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
 14. Prosimy o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny.
 15. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do podjęcia studiów, oferując nowoczesne kształcenie na interesujących kierunkach. Rozpoczęła się rekrutacja na teologię oraz na nauki o rodzinie, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Do włączenia się w społeczność Wydziału zaproszone są osoby zainteresowane zgłębianiem wiedzy o Bogu i o rodzinie. Absolwenci Wydziału podejmują pracę między innymi w szkole jako (poszukiwani obecnie w wielu miejscach) nauczyciele religii oraz w instytucjach profesjonalnie pomagających rodzi-nie. 
 16. Gorąco zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Katowicach w niedzielę 11. czerwca, który odbędzie się pod patronatem honorowym J.E. Arcybiskupa Katowickiego Wiktora Skworca i Pana Marcina Krupy - Prezydenta Katowic. Marsz odbędzie się pod hasłem „Czas na Rodzinę!”. Rozpoczęcie Marszu o godzinie 10.30 Mszą Świętą, odprawioną w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla w intencji wszystkich rodzin naszej archidiecezji oraz uczestników Marszu. Po Mszy Świętej, około godz. 11.45, Marsz wyruszy spod katedry do Parku Kościuszki. Po przemarszu organizatorzy zaplanowali w Parku Kościuszki Piknik Rodzinny, który potrwa do godz. 15.30.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedziel-ny”, „Ola i Jaś”, „Misyjne Drogi”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Dziękujemy za udział we Mszy św. oraz złożone ofiary, a na Dzień Pański życzymy pogody ducha i radości. Niech nam Pan Bóg błogosławi.  

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2017r.