Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
11.06.2017r.

Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Poznanie misterium Boga staje się sposobem rozumienia samego człowieka. Rozumienia nie tylko teoretycznego, ale takiego, które pozwala żyć godnie i pięknie w tym czasie, który został nam dany. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka i jego człowieczeństwa.  Bliskość Boga ujawnia się także w tej liturgii eucharystycznej, dokonywanej mocą Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego..

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nieszpory o godz. 16.00. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30. Po każdej Mszy św. dopołudniowej zapraszamy do naszego klubu, aby nabyć ciekawe książki, dekoracje na Boże Ciało i dewocjonalia. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i komunijnych do katedry.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w poniedziałek - bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezb. i Tow., męcz.
  - we wtorek - św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK.
  - w środę - bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
  - w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  - w sobotę - św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.
 3. We wtorek – Msza św. w intencji wszystkich starszych Parafian: emerytów i rencistów o godz. 8.00. Po Mszy św. i nabożeństwie ku czci św. Antoniego spotkanie w klubie „U Ple-bana”. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem do MB Fatimskiej i procesją dookoła kościoła o godz. 20.00.
 4. W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych i wszystkich zainteresowanych czynna będzie od godz. 18.00 do 20.00 w kancelarii parafialnej.
 5. W czwartek – przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, po procesji ok. godz. 11.30 i o 16.30. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 16.00. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w procesji. Uroczystość rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Ok. godz. 10.00 wyruszymy procesją z kościoła ulicami: Jodłową, Janowską, Łokietka, Tysiąclecia P.P., Świerkową i obok parkingu do kościoła. Prosimy, aby dzieci po I Komunii św. były w strojach komunijnych, a dziewczynki sypały kwiatki. Panów pro-simy o zorganizowanie się w niesienie baldachimu. Zapraszamy osoby w strojach regionalnych i wszystkie poczty sztandarowe. W związku z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy. Prosimy także o udekorowanie okien swoich domów, szczególnie na trasie procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne z procesją teoforyczną o godz. 17.30. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów. W tym dniu zapraszamy na kolejny Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus”, który odbędzie się w Parku Słupna od godz. 15.00.
 6. W piątek – Msza św. do Miłosierdzia Bożego z nabożeństwem o godz. 15.00. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 16.00. 
 7. W sobotę – Godzinki do MB Bolesnej o godz. 6.30, a po Mszy św. porannej Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. W tym dniu zapraszamy wszystkie grupy naszej parafii na Dzień Wspólnoty. Msza św. o godz. 10.00 oraz krótkie sprawozdania z rocznej pracy formacyjnej, a potem spotkanie w klubie „U Plebana”. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00 a w tygodniu przed każdą Mszą świętą. 
 8. Za tydzień w niedzielę – Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła. 
 9. Kancelaria w sprawach ślubnych w tym tygodniu czynna będzie tylko w poniedziałek od godz. 19.00 do 20.00. Biblioteka parafialna czynna będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 18.00.
 10. Organizujemy wyjazd autokarem na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich - 20 sierpnia. Za-pisy w kancelarii parafialnej – koszt 10 złotych. 
 11. Prosimy o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny.
 12. Do nowej Rady Parafialnej zostało zgłoszonych 20 kandydatów, dlatego wszyscy oni two-rzyć będą nową Radę. Skład nowej Rady wydrukowany został w Dzwonku Janowskim. 
 13. Ochotnicza Straż Pożarna w Mysłowicach – Janowie zaprasza na Dzień Otwarty w przyszłą niedzielę od godz. 13.00 do 17.00.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do kupienia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Nie-dzielny”, „Ola i Jaś” z płytą, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Dziękujemy za udział we Mszy św. oraz złożone ofiary. Życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego a na nasze świętowanie niech nam Pan Bóg błogosławi..  

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 Uroczystość Najświętszej Trójcy 2017r.