Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI
ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEG
13.08.2017r.

Uczestniczymy dziś we Mszy św. odprawianej ku czci wielkiego naszego Rodaka i Patrona – św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika miłości. Ojciec Maksymilian w imię przykazania miłości, ofiarował życie za drugiego. „Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje”.

Serdecznie witamy wśród nas wszystkich Gości, zwłaszcza ks. Tomasza Żołny, który jest naszym tegorocznym kaznodzieją odpustowym.
Dzisiejszą kolektę przeznaczamy na potrzeby naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 1. Serdecznie zapraszamy na nieszpory odpustowe o godzinie 16.00. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego. Po każdej Mszy św. zachęcamy do uczczenia relikwii św. Maksymiliana. W dniu dzisiejszym zapraszamy także na Mszę św. fatimską wraz z nabożeństwem i procesją dookoła kościoła o godzinie 20.00.
 2. W sierpniu – miesiącu trzeźwości – w kaplicy Matki Bożej została wystawiona Księga Trzeźwości do której można wpisać postanowienia abstynencji czasowej lub stałej.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w poniedziałek - Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.
  - we wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  - w czwartek - Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji
 4. W poniedziałek – w liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich chorych i starszych wiekiem naszych Parafian o godzinie 9.00.
 5. We wtorek – obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną Matki Bożej Zielnej. Msze św. sprawowane będą o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00 i 16.30. Nie ma Mszy św. o godzinie 20.00. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
 6. W środę – nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii przed nabożeństwem.
 7. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 8. W piątek – Msza św. do Miłosierdzia Bożego wraz z nabożeństwem o godzinie 15.00.
 9. W sobotę – godzinki do MB Bolesnej o godzinie 6.30, a po Mszy św. różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. W okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 w sobotę, a w tygodniu przed każdą Mszą świętą.
 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Wyjazd autokarowy pątniczek z naszej Parafii o godzinie 7.00. Kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół.
 11. Grupa św. O. Pio zaprasza na pielgrzymkę do Górki Przeprośnej i na Jasną Górę 23 września. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii.
 12. Prosimy o przynoszenie fantów na wrześniowy festyn parafialny.
 13. Spotkanie organizacyjne przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę odbędzie się w piątek 18 sierpnia po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 w Parafii na Bończyku. Pragniemy poinformować, że Msza św. w intencji naszego miasta na Jasnej Górze odprawiona będzie we wtorek 29 sierpnia o godzinie 9.30.
 14. Parafia nasza po raz kolejny bierze udział w akcji Caritasu – „Tornister pełen Uśmiechów 2017”. Polega ona na zbiórce przyborów szkolnych takich jak : piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelina i przybory geometryczne. Akcja ta przeprowadzona jest od czwartku 17 sierpnia do piątku 1 września. Prosimy o przynoszenie wyżej wymienionych przyborów do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 15. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy św. oraz poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych. Dziś można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” - wakacyjny, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy z okazji odpustu parafialnego radosnego odpoczynku i świętowania a na ten dzień niech nam Pan Bóg błogosławi. 

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia Parafialne 2017 19 Niedziela Zwykła 2017r.